سخنگوی شورای نگهبان گفت: آن‌طور که باید در بیان اعداد بودجه شفافیت وجود ندارد، لذا دولت و مجلس به این موضوع توجه کنند.

به گزارش پایان تیتر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: یک اشکال کلی همیشگی شورای نگهبان این است که این شورای از لحاظ زمان در مضیقه می‌گیرد و از فرصت ۲۰ روزه خود نمی‌تواند استفاده کند، امیدواریم دولت و مجلس در سال‌های آینده به گونه‌ای عمل کنند که شورای نگهبان بتواند از فرصت خود استفاده کند.

وی افزود: متاسفانه آن‌طور که باید و شاید در بیان اعداد و ارقام بودجه شفافیت وجود ندارد، این موضوعی است که اخیرا در رسانه‌ها هم مطرح شده است. وظیفه دولت و مجلس است که این شفافیت را در بودجه ایجاد کنند و به ویژه نکات و ایراداتی که اعضای شورای نگهبان در سال‌های گذشته به بودجه داشتند، توجه کنند.

کدخدایی با اشاره به عضویت و آغاز به کار آیت الله آملی لاریجانی در شورای نگهبان، گفت: خوشبختانه آیت‌الله املی لاریجانی در ۲۰ سال گذشته در مناصب مهمی حضور داشته است و قبلا نیز حضور وی را در شورای نگهبان تجربه کرده بودیم.

وی افزود: آیت‌الله آملی لاریجانی در سمت ریاست قوه قضاییه نیز ایفای نقش کرده است و اکنون با اتمام مسئولیتش در آن قوه خوشحالیم که دوباره در شورای نگهبان حضور دارند، امیدواریم امور شورا با حضور او پیشرفت بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/