وزیر راه و شهرسازی گفت: دو فروند هواپیمای ۳۳۰ نسل نو در اسفندماه سال جاری وارد ناوگان هوایی کشور خواهد شد همچنین نوسازی فرودگاه مهرآباد نیز در دست بررسی است.

به گزارش پایان نیوز ؛‌ عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌های در دست افتتاح وزارتخانه‌های متبوعش گفت: در حوزه مسکن ۲۰۸ هزار واحد مسکن مهر در این ایام افتتاح خواهد شد.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل هوایی دو فروند هواپیمای ۳۳۰ نسل نو در اسفندماه سال جاری وارد ناوگان هوایی کشور خواهد شد همچنین نوسازی فرودگاه مهرآباد نیز در دست بررسی است.

آخوندی با اشاره به گسترش حوزه حمل و نقل در بخش ریلی کشور گفت: ۴ خطه کردن محورهای تهران و کرج و ۳ خطه کردن محورهای تهران- گرمسار آماده افتتاح است، ۵ استان کشور نیز قرار است در آینده‌ای نزدیک به شبکه ریلی متصل شوند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در پروژه‌های استانی در استان خراسان جنوبی آزاد راهی با متراژ ۲۰۰ کیلومتر قرار است در آینده افتتاح شود.

وی با اشاره به سفر هیئت تجاری از فرانسه به ایران و بستن تفاهم‌نامه میان وزارتخانه متبوعش با این هیئت اظهار داشت: تفاهمنامه‌ها و توافقات انجام شده در راستای همان توافقات گذشته است و در بخش سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌های ایران از جمله فرودگاه خراسان رضوی و اصفهان این کشور اعلام همکاری برای سرمایه گذاری کرده است.

آخوندی اضافه کرد: همچنین در یک ماه گذشته فراخوانی برای ایجاد ترمینال ۲۵ میلیون نفری در فرودگاه امام خمینی (ره) را داده‌ایم و کشورهای مختلف از جمله فرانسه برای مشارکت در امر سرمایه گذاری اعلام همکاری کرده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی درباره استیضاحش از سوی نمایندگان نیز گفت: همواره آماده پاسخگویی به نمایندگان مجلس هستم.

انتهای پیام/