در پی حمله مسلحانه افراد ناشناس به دو مسجد در شهر «کرایست کرچ» نیوزیلند، دهها نمازگزار کشته و زخمی شدند.

به گزارش پایان تیتر به نقل از راشاتودی، رسانه‌های محلی نیوزیلند گزارش دادند که افراد مسلح به طور همزمان نمازگران دو مسجد در شهر کرایست‌ چرچ را به رگبار بستند.

پلیس نیوزلند ضمن تأیید این جنایت هولناک اعلام کرد که در این حادثه دست‌کم ۲۷ نفر کشته و د ه‌ها نفر از نمازگران زخمی شدند. شاهدان عینی می‌گویند مهاجمان سفیدپوست بودند و جلیقه ضدگلوله به تن داشتند.

دو مسجد در نیوزیلند مورد حمله مسلحانه مرگبار قرار گرفتند

نخست‌وزیر نیوزیلند در واکنش به این حادثه، از امروز به عنوان «یکی از تاریک‌ترین روزهای تاریخ این کشور» یاد کرد. به گفته پلیس نیوزیلند تاکنون ۳ مرد و یک زن در رابطه با این حمله مرگبار به دو مسجد بازداشت شده‌اند.

یکی از مهاجمان با انتشار ویدئویی انگیزه خود را از حمله مسلحانه به نمازگران مسجد النور در شهر کرایست‌ کرچ، «مقابله با مهاجرت مسلمانان» اعلام کرد. این فرد در این ویدئو خود را «برنتون تارانت» ۲۸ ساله، اصالتا اهل استرالیا و یک «سفید پوست معمولی» معرفی کرده است.

حمله مسلحانه مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند/ دست‌کم ۲۷ نفر کشته شدند

وی در این ویدئو می‌گوید: «می‌خواستم به مهاجمان (مسلمانان) بگویم که سرزمین ما هرگز سرزمین شما نخواهد شد؛ زمین ما متعلق به خود ماست؛ تا زمانی که یک سفید پوست زنده باشد، هرگز نمی‎توانید به سرزمین‌های ما هجوم بیاورید و هرگز جایگزین مردم ما نخواهید شد.»

«مایک بوش» رئیس پلیس نیوزیلند در واکنش به این حمله تروریستی گفت: «ما هم‌اکنون در حال بررسی مجموعه‌ای از حوادث بسیار جدی و غم‌انگیز هستیم». وی همچنین به همه مسلمانان این کشور توصیه کرد امروز جمعه به مساجد نروند و تا اطلاعیه بعدی پلیس در خانه‌های خود بمانند.

دو مسجد در نیوزیلند مورد حمله مسلحانه مرگبار قرار گرفتند

دو مسجد در نیوزیلند مورد حمله مسلحانه مرگبار قرار گرفتند

نخست‌وزیر نیوزیلند از افزایش قربانیان این حمله تروریستی تا دست‌کم ۴۰ نفر کشته و ۲۰ زخمی خبر داد. وی از حادثه امروز به عنوان «یکی از تاریک‌ترین روزهای تاریخ این کشور» یاد کرد. گفته می‌شود این حمله خونبارترین حمله در نیوزیلند از سال ۱۹۹۰ به شمار می‌رود.

دو مسجد در نیوزیلند مورد حمله مسلحانه مرگبار قرار گرفتند

«اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا که خود فردی راستگرا و مهاجرستیز است، اعلام کرد فرد مهاجم به مسجد نیوزلند شهروند استرالیاست و او را فردی «افراطی، راست‌گرا، و تروریست» معرفی کرد.

«مایک بوش» رئیس پلیس نیوزیلند بار دیگر در جمع خبرنگاران حاضر شد و با بیان اینکه این حادثه تروریستی عملیاتی کاملا برنامه‌ریزی‌شده بود تازه‌ترین آمار کشته‌شدگان و افراد مجروح در این حادثه را به ترتیب ۴۹ و ۳۹ نفر اعلام کرد. همچنین یکی از افراد بازداشت‌شده به اتهام قتل روز شنبه برای محاکمه در دادگاه حاضر خواهد شد.

فیلم دردناکی که مهاجم استرالیایی از تیراندازی مرگبار در مسجد النور نیوزیلند منتشر کرده است

دو مسجد در نیوزیلند مورد حمله مسلحانه مرگبار قرار گرفتند

دو مسجد در نیوزیلند مورد حمله مسلحانه مرگبار قرار گرفتند

«برنتون تارانت» از لحظه ورود خود به مسجد و تیراندازی به نمازگزاران تا خروج از این مسجد را به صورت زنده در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است. به دلیل دلخراش بودن صحنه‌های این جنایت تروریستی، فعالان مدنی از مردم خواسته‌اند از بازنشر این فیلم در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

وی در یکی از این صحنه‌ها، به تمام نمازگزارانی که به دلیل جراحت برروی زمین افتاده‌اند تیر خلاص می‌زند و هنگام خروج از مسجد نیز یک زن میانسال را با شلیک به سرش به طرز فجیعی به قتل می‌رساند.

انتهای پیام/