حناچی گفت: دیشب ذرات معلق در تهران به ۲۰۰ ppm رسید و باید خطر را جدی گرفت و شهر را تخلیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، پیروز حنانچی شهردار تهران در پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد: دیشب ذرات معلق در تهران به ۲۰۰ ppm رسید و باید خطر را جدی گرفت و شهر را تخلیه کرد.

او تاکید کرد: هم اکنون ۲ هزار واگن مترو کم داریم و باید زیرساخت‌ها فراهم شود تا بتوانیم خطوط تاسیس شده را به سر خط ۲.۵ دقیقه برسانیم.

حناچی در ادامه از موضوع آلودگی و ترافیک که اصلی ترین مشکلات شهر تهران است، چراکه توانسته ۲۵ درصد تولید ناخالص ملی و ۳۰ درصد گردش اقتصادی را به خود اختصاص داده است خبر داد و گفت: اگر تهران و حریم آن را در نظر بگیریم، دو درصد مساحت کل کشور را در برمی‌گیرد، پس تمرکز شدیدی در محدوده این شهر داریم.

شهردار تهران با بیان اینکه روزانه ۴۰۰ هزار خودرو از اتوبان تهران-کرج و مترو نیز بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار سفر درون شهری را پوشش می‌دهد اظهار کرد: این در حالی است که تهران با رشد جمعیت بسیار بالایی مواجه است؛ شهریار نیز که یکی از پایه‌های ناآرامی‌های اخیر بود، رشد ۱۷ درصدی جمعیت را تجربه می‌کند.

شهردار تهران در جمع خبرنگاران گفت: ذرات معلق بالای ۲۰۰ ppm یعنی عبور از مرز هشدار و وضعیت خطرناک که دیشب این رقم به بالای ۲۰۰ رسیده بود.

حنانچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر باران نمی‌آمد شهر باید تخلیه می‌شد،  تصریح کرد: خیر، اما باید تمهیدات بیشتری اندیشیده می‌شد.

گفتنی است، شهردار تهران ساعاتی بعد از جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی با تغییر مواضع خبر از تخلیه و یا تعطیلی کامل شهر تهران  در صورت تداوم آلودگی می دهد.

از طرفی هم مشاور و رئیس مرکز ارتباطات شهردار تهران نیز در صفحه توییتر خود نوشت: «برخی خبرگزاری‌ها از زبان شهردار در مراسم امروز اتاق بازرگانی تهران نقل کرده‌اند که اگر باران نمی‌آمد شهر باید تخلیه می‌شد. چنین برداشتی از سخنان شهردار درست نیست و حناچی تاکید کرد در صورت توسعه آلودگی، شهر باید تعطیل می‌شد.

انتهای پیام/