اخبار ویژه
تبلیغات

رئیسی در گفت‌و‌گو با ان‌بی‌سی: پول‌های آزاد شده متعلق به مردم ایران است!

رئیسی در گفت‌و‌گو با ان‌بی‌سی: پول‌های آزاد شده متعلق به مردم ایران است!

رئیس جمهور ایران در گفت‌و‌گو با شبکه خبری آمریکایی اظهار داشت، پول‌های آزاد شده متعلق به مردم ایران است و بر اساس نیاز مردم هزینه خواهد شد.

رئیس جمهور ایران در گفت‌و‌گو با شبکه خبری آمریکایی اظهار داشت، پول‌های آزاد شده متعلق به مردم ایران است و بر اساس نیاز مردم هزینه خواهد شد.

به گزارش پایان تیتر، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در گفت‌و‌گو با یک شبکه خبری آمریکایی اظهار داشت، دولت ایران ۶ میلیارد دلاری را که در مبادله زندانیان با ایالات متحده آزاد شده را هرجا که نیاز داشته باشد خرج خواهد کرد.

آیت الله رئیسی در گفت‌و‌گو با «لستر هولت» خبرنگار شبکه «ان‌بی‌سی» گفت: «این پول متعلق به مردم  و دولت ایران است، بنابراین جمهوری اسلامی ایران تصمیم خواهد گرفت که با این پول چه کار کند. بشردوستانه یعنی هر چیزی که مردم ایران به آن نیاز دارند، بنابراین این پول برای نیازها هزینه خواهد شد و نیازهای مردم ایران توسط دولت ایران تصمیم گیری و تعیین می‌شود.»رسانه‌های آمریکایی بامداد سه‌شنبه از موافقت وزارت امور خارجه این کشور با ارائه معافیت تحریمی برای انتقال ۶ میلیارد دلار پول مسدودشده ایران از کره جنوبی به بانک‌های قطری خبر دادند.خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نوشت که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا هفته قبل این مجوز را صادر کرده بود اما روز دوشنبه (به وقت محلی) اطلاعیه رسمی آن برای کنگره این کشور ارسال کرد.بلینکن افزود: «معافیت‌های تحریمی شامل معاملات شرکت‌هایی مانند شرکت ملی نفت ایران و بانک مرکزی ایران می‌شود که قبلاً جریمه شده‌اند تا وجوه مسدودی از حساب‌های جمهوری کره به حساب‌های سوئیس و آلمان، و سپس از آنها به حساب‌های قطر منتقل شده و از این پول‌ها برای تراکنش‌های بشردوستانه مطابق با دستورالعمل‌های کتبی دولت آمریکا استفاده شوند.»«متیو میلر» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه از تداوم روند توافق مبادله زندانیان بین واشنگتن و جمهوری اسلامی ایران خبر داد و در نشست خبری گفت: «ما به کار برای آزادی کامل شهروندان آمریکایی که در ایران بازداشت شده‌اند و اکنون به حبس خانگی منتقل شده‌اند، ادامه می‌دهیم. من هیچ اطلاعات دقیقی در مورد زمان‌بندی ندارم».

انتهای پیام/

مبارزه ملی با کرونا
مبارزه ملی با کرونا 'پایگاه خبری پول و تجارت بسیج ملی کنترل فشارخون پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر
UA-131522348-1