خطیب نماز جمعه تهران گفت: نامزدها در رعایت مُر قانون تلاش کنند و وظایف شورای نگهبان را زیر سوال نبرند.

به گزارش  پایان نیوز ،  آیت الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه تقوا انسان را ملازم خوبان جامعه می‌کند، اظهار داشت: انسان با تقوا می تواند همراه امام زمان و ائمه اطهار باشد.

وی افزود: یادگیری علم فضیلت است و همین موضوع باعث می‌شود جهاد فقهی تعطیل نشود.
آیت الله صدیقی اضافه کرد: ترک بندگی و گناه زندگی انسان را تلخ می کند و برخی گناهان حجاب و آبرو را کنار می برد و نغمت و عذاب الهی دامن گیر جامعه شود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه جهاد در اسلام خیمه سرافرازی امت و بیمه گر است، گفت: جهاد دری است از درهای بهشت و یکی از درهای بهشت باب المجاهدین است.
وی یادآور شد: نظر من به سپاهیان و ارتشیان از عمق جان است چون خود را آماده کردند تا جان خود را فدا کنند و این ها پیشمرگان ولایت و قران و مکتب اسلام هستند.
آیت الله صدیقی با برشمردن ابعاد و انواع جهاد ، تصریح کرد: مهمترین نوع جهاد، جهاد فرهنگی است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران عنوان داشت: امروز خلأ اخلاقی در جوامع بشری موج می زند و جامعه انسانی به جنگل تبدیل شده و علاج آن حاکمیت دین است که آن هم در گرو شناخت دین است.
وی  با اشاره به اینکه  انسان با تقوا فریب وسوسه غرب و استکبار را نمی خورد افزود: انسان با تقوا در جبهه شهوت و قدرت و … فریب شیطان و فریب زرق و برق دنیا را نمی خورد. انسان با تقوا وقتی مشتری های فاسد با آن ها برای معامله می آیند فریب آن ها را نمی خورد.
آیت الله صدیقی با اشاره به انتخابات پیشرو و مشارکت مردم در این انتخابات ادامه داد:  شهدا ما را دعا کنند که ما راه آن ها را ادامه می دهیم و با حضور بر صندوق های رای با نظام بیعت خواهیم کرد؛ چرا که انتخابات آبروی کشور و اقتدار نظام است و به دشمن نه گفتن و به شهدا آری گفتن است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: حضور پای صندوق های رای حق و تکلیف است و اگر شرکت نکنیم خود را به انزوا می کشانیم. تکلیف است چرا که کشور در خطر است. حضور سر صندوق ها حمایت از جبهه ها و عزت و اقتدار آفرینی است.
وی ادامه داد: امروز در میان کسانی که به سوریه می روند انسان بلهوسی نمی بینید و آن ها از حرم و حریم اهل بیت(ع) و مقاومت دفاع می کنند.  ما مجاهد می مانیم و مقاومت را استمرار می بخشیم و تا آخر ایستاده ایم.
آیت الله صدیقی با بیان توصیه هایی به نامزدهای انتخاباتی تصریح کرد: آنچه که توقع شرعی و ملی قانونی  است اینکه اینجا کشور امیر المومنین است و باید رعایت نزاکت انجام شود. ایران تنها کشوری است که هر روز که می گذرد عشق مردم به ظهور امام زمان (عج) بیشتر می‌شود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به جمهوری اسلامی به عنوان پیش مقدمه نظام جهانی امام زمان گفت: در تراز این نظام نیست که برخی بخواهند رئیس جمهور شوند هر حرف و توهین و تهمت و جوسازی را بکنند و این خلاف منش و شخصیت نظام اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور بعد از رهبری نگهبان قانون است گفت: نامزدها همچنین در رعایت مُر قانون تلاش کنند و باید مرزهای قانون را حفظ کند. برخی تلاش می کنند تا قانون را رعایت نکنند و نامزدها وظایف شورای نگهبان را زیر سوال نبرند و نباید اینگونه باشد.
آیت الله صدیقی تصریح کرد: رئیس جمهور منتخب باید رئیس جمهور ۸۰ میلیون نفر باشد و نه حزب و جناح خاصی. هویت ملت ما هویت انقلابی است و می تواند با قدرت های بزرگ دست و پنجه نرم کند و از هیچ قدرتی نمی ترسد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به آرمان های امام در مقابل استکبار گفت:  رئیس جمهوری با روحیه تهاجمی و استقلالی می خواهیم و رئیس جمهور سازشکار نمی خواهیم. رئیس جمهور باید به اصول اخلاقی پایبند باشد و اشرافی نباشد.
آیت الله صدیقی با بیان لزوم وحدت و عدم وجود فاصله بین اقشار و توده ها ؛ تصریح کرد: نامزدها شعار ندهند و رهنمودهای رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به لزوم توجه به موضوع رکود و بیکاری و مسکن، عنوان داشت:  باید به این مسائل توجه شود.
وی افزود: حمله ددمنشانه خلاف عرف بین الملل آمریکا به سوریه دروغگویی کاخ سفید را در عمل به جهانیان نشان داد. حمله یکطرفه به یک کشور مستقل بدون هیچ مجوز بین المللی یعنی اینکه باید آن ها را خلع سلاح کرد.
آیت الله صدیقی تصریح کرد: ایران اهل حمله و تجاوز به هیچ کشوری نیست ولی اگر یک وحشی قصد هجوم داشته باشد ، ایمان و شهادت طلبی و امکانات ما مقابل دشمن خواهد ایستاد. آن روز که موشک نداشتیم ایستادیم و همه را پشیمان کردیم و اگر امروز کسی قصد تجاوز به ایران را داشته باشد پاسخ پشیمان کننده و دندان شکن دریافت خواهد کرد.
وی با اشاره به حمله وحشیانه آل سعود به یمن و ضربه زدن به ۱۲ میلیون نفر در این کشور یادآور شد: آن ها از این حملات وحشیانه سودی نمی برند. هشدار می دهیم هرچه ظلم بیشتر شود عواقبش برای شما بیشتر است و خداوند در کمین شماست. اوف بر سازمان های بین المللی و ننگ بر سازمان ملل که همیشه مظلوم کش و حامی ظالم بودند.
آیت الله صدیقی تصریح کرد: تنها راه نجات اتحاد و مقاومت و ایمان است و اگر این سلاح ها را داشته باشیم وضعیت بهتر خواهد شد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران عنوان داشت: وضعیت عراق روز به روز بهتر می شود و از ۴۰ درصد خاکی که در کنترل داعش بوده به ۸ درصد رسیده است.

انتهای پیام/