رئیس پلیس راهور ناجا بیشترین جریمه تخلفات رانندگی را مربوط به رانندگان الکلی دانست و گفت: رقم جریمه رانندگان مست ۴۰۰ هزار تومان است.

به گزارش پایان نیوز ،  سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه گردهمایی بین‌المللی ایمنی راه که امروز( چهارشنبه) در سالن آمفی تئاتر معاونت توانبخشی جمعیت هلال احمر برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۳ هزار و ۲۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌ها و ۲ هزار نقطه حادثه خیز در شهرهای کشور داریم.
وی با اشاره به جهت‌گیری کارخانجات خودروسازی در جهت ارتقای خودروهای تولید داخل افزود: پلیس به هیچ عنوان خودروهای بدون ترمز ضد قفل و کیسه ایمنی هوا را شماره‌گذاری نمی‌کند.
سردار مهری با اشاره به مهمترین موضوعات در بروز حوادث ترافیکی گفت: بستن کمربند ایمنی برای رانندگان، کنترل سرعت خودروها در جاده‌ها، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، سوء مصرف الکل و مواد روانگردان، جزء مهمترین موضوعات و تخلفات حادثه ساز در حوادث ترافیکی کشور تلقی می‌شود که پلیس آن‌ها را مورد توجه قرار داده است، به طوری که بیشترین جریمه مربوط به استفاده از الکل در رانندگی است که رقم آن ۴۰۰ هزار تومان است.
وی در خصوص موضوع استفاده از صندلی کودک در خودروها افزود: ما این مسأله را به عنوان پیشنهاد به دولت ارایه دادیم و تلاش می‌کنیم مثل سایر تخلفات رانندگی تلقی شود.
رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام اینکه در ۹ ماهه امسال، ۸ درصد از آمار فوتی‌های تصادفات رانندگی مربوط به کودکان زیر ۱۰ سال بوده است، تصریح کرد: ۱۱٫۶ درصد فوتی‌ها مربوط به سنین ۱۱ تا ۲۰ سال، ۸٫۸ درصد مربوط به افراد ۶۱ تا ۷۰ سال و ۹٫۲ درصد فوتی‌ها مربوط به سنین بالای ۷۱ سال بوده است.
سردار مهری با اعلام اینکه ۷۸ درصد کشته‌های حوادث ترافیکی را مردان و ۲۲ درصد را زنان تشکیل داده‌اند، گفت: ۵۱ درصد فوتی‌ها مربوط به سنین ۲۱ تا ۵۰ سال بوده است.
انتهای پیام/