فرو رفتن ناخن در گوشت تجربه‌ ناخوشایند و دردناکی است که با چند راهکار خانگی می‌توان از شر آن خلاص شد.

به گزارش پایان تیتر، حسن اکبری متخصص طب سنتی ؛ درباره علت فرو رفتن ناخن در گوشت، گفت: علت اصلی بروز این اختلال  افزایش رطوبت بدن است؛ اضافه وزن، استفاده مداوم از کفش‌های تنگ و باریک، پیاده روی طولانی و زیاد، بلند کردن وزنه‌های سنگین و در کل اعمال فشار بیش از اندازه روی پا باعث بروز این اختلال می‌شود.

وی تصریح کرد: از آنجایی که بافت ناخن سخت و بافت محیط اطراف آن نرم است، ممکن است اعمال فشار به انگشتان پا  به این اختلال منجر شود.

کمک
اکبری ادامه داد: فرورفتن ناخن در پوست معمولا به ایجاد زخم منجر می‌شود و در صورت درمان نشدن، با آلوده و عفونی شدن محیط اطراف زخم همراه خواهد شد، همچنین این زخم ها ممکن است بسیار دردناک باشد تا جایی که تا ۳ روز خواب را از بیمار دریغ کند.

این متخصص طب سنتی درباره راه‌های پیشگیری از این اختلال بیان کرد: در وهله اول کفش راحت به پا کنید و از کفش‌های نوک باریک و پاشنه بلند دوری کنید، کاهش وزن نیز نقشی موثر در رفع این اختلال و در کل بر سلامت افراد دارد، پس از پرخوری و استفاده از فست فود‌ها دوری کنید؛ رعایت کردن مثلث سلامت و اصلاح الگو‌های تغدیه‌ای به تنهایی می‌تواند نقشی موثر بر کاهش وزن داشته باشد.

وی یاد آوری کرد: کسانی که اهل وسواس هستند و عادت به شستشوی مرتب پا‌ها دارند بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه قرار دارند؛ چرا که رطوبت ایجاد شده بر اثر این شست‌وشو‌، شرایط بروز این اختلال را محیا می‌کند.

درمان‌های خانگی برای خلاصی از فرو رفتن ناخن در پا

اکبری درباره راه‌های درمان این اختلال گفت: درمان‌های گیاهی بسیار راحتی برای این اختلال وجود دارد؛ روش اول استفاده از دمنوش غلیظ آویشن است، قرار دادن پاها به مدت ۲ تا ۳ شب درون تشت حاوی این گیاه به درمان زخم‌های حاصل از فرو رفتن ناخن در گوشت کمکی زیاد می‌کند؛ روش بعدی استفاده از زرده تخم مرغ محلی با زردچوبه است که بستن آن به قسمت آسیب دیده کمک می کند.

اکبری افزود: مخلوط عسل و خمیر هویج نیز پس از مخلوط شدن به مقدار کافی خمیری در اختیار شما قرار می‌دهد با که قرار دادن آن روی زخم به کاهش التهاب و درمان این مشکل کمک خواهد کرد.

وی در پایان یادآوری کرد: کسانی که زیاد با این مشکل روبه‌رو می‌شوند می‌توانند محل بروز عفونت را به طور مرتب با روغن سیاه دانه چرب کنند تا از بروز این زخم‌ها جلو گیری کند.

انتهای پیام/