معاون بهداشتی وزیر بهداشت از راه اندازی نخستین اورژانس روستایی در کشور خبر داد.

به گزارش پایان نیوز،  معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با مسئولان و مدیران پایگاه بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: این طرح برای نخستین بار اجرایی شده است  که در قالب این طرح اورژانس روستایی آمبولانس و تکنیسین های آموزش دیده مرکز فوریت های پزشکی در پایگاه های اورژانس روستایی مستقر می شوند.

علی اکبر سیاری افزود: این طرح امسال با همکاری معاونت درمان وزارتخانه اجرا  می شود.

وی همچنین از اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در کشور خبر داد و گفت: این طرح  همزمان در شهرها هم اجرا می شود و همه افراد در این برنامه از پرونده الکترونیک پزشکی بهره مند می شوند و زیرساخت های لازم برای اجرای طرح فراهم شده است.

او افزود: اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از مهمترین اولویت های برنامه وزارت بهداشت و درمان است و بر اساس این طرح به ازای هر ۳ هزار نفر روستایی یک پزشک عمومی و یک کارشناس مراقب سلامت پیش بینی شده است.

سیاری گفت: در طرح نظام ارجاع برای پزشکان متخصص نیز برنامه ویژه ای دیده شده،به طوریکه هر پزشک متخصص مبلغی را به عنوان حق ویزیت دریافت می کند که اگر در اجرای نظام ارجاع با وزارت همکاری داشته باشد بخشی از مبلغ را وزارتخانه، بخشی بیمه و بخشی نیز از سوی مردم تامین می شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  افزود: تدوین سند راهبردی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در دستور کار دولت یازدهم قرار دارد و این سند باید در سطح شهرستان ها و استان ها بومی سازی شود.

سیاری افزود: هم اینک این سند ابلاغ شده و مدیران دانشگاه های علوم پزشکی، فرمانداران و مسئولان ادارات موظف به پیگیری و اجرای آن هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وی گفت: بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین در کشور شناسایی شده اند . وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای محله ها و سکونتگاه های غیررسمی برای ارائه خدمت به این قشر، مراکز سلامت ایجاد کرده است ./
انتهای پیام