دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در ماجرای بدعهدی آمریکا و خروجش از برجام، بار دیگر بر همگان اثبات شد که راه خروج از مشکلات اقتصادی اعتماد به بیگانگان نیست.

به گزارش پایان تیتر؛ هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز شنبه به ریاست محسن رضایی دبیر این مجمع تشکیل جلسه داد.

رضایی در این نشست با اشاره به تصویب اولویت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، هدف از این نظارت راهبردی را کمک به تحقق سیاست‌های محوری اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در ماجرای بدعهدی آمریکا و خروجش از برجام بار دیگر بر همگان اثبات شد که راه خروج از مشکلات اقتصادی اعتماد به بیگانگان نیست و باید در هر شرایطی با تکیه بر توان داخلی، برای مقاوم‌سازی اقتصاد کشور اقدامات جدی شود.

رضایی اتفاق نظر همه جناح‌های سیاسی بر لزوم تلاش برای تحقق سیاست های تحول آفرین اقتصاد مقاومتی را ظرفیت بزرگی برشمرد و افزود: در شرایط موجود با بسیج همه ظرفیت‌های ملی، می‌توان امور اقتصادی را سامان بخشید و این مهم با تحقق اقتصاد مقاومتی قابل دستیابی است.

وی افزود: هئیت عالی نظارت مجمع تشخیص، براساس خواست جدی مقام معظم رهبری، مبنی بر نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، بر آن است تا در قدم اول با بررسی و نظارت بر نحوه اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و میزان تحقق اهداف مورد نظر در بازه ۵ ساله از زمان تصویب تاکنون، گام‌های موثری در جهت‌ برطرف نمودن ریشه‌ای مشکلات اقتصادی برداشته شود.

بر اساس این گزارش همچنین در جلسه کمیسیون خاص مجمع تشخیص مصلحت، بندهای دیگری از آئین‌نامه نظارت مجمع به تصویب رسید تا پس از تایید نهایی ملاک‌عمل هیئت عالی قرار گیرد.

انتهای پیام/