اگر وب‌سایت وردپرسی شما هم به سایت دیگری ریدایرکت (منتقل) می‌شود هاکی از آن است که سایت وردپرس شما هک شده است.

به گزارش پایان تیتر، وردپرس یکی از انتخاب‌های درجه‌یک مجریان و طراحان سایت‌هاست، برای همین در مرکز توجه هکرها، ربات‌ها و … قرار دارد. به صورتی که هک شدن سایت‌هایی با سیستم‌های مدیریت محتوا (cms) وردپرس جزو اتفاقات رایج شده است.طبق گزارش WPMUDev در هر دقیقه بیش از ۹۰۰۰۰ حمله به سایت‌های وردپرس صورت می‌گیرد.

به نقل از “متیو وودوارد ” :در بین افرادی که علاقه‌مند به وبلاگ نویسی هستند ، وردپرس به محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا تبدیل‌شده است و از طرفی مسائل امنیتی وردپرس هم رو به افزایش گذاشته است.

سایت‌های وردپرسی چه کوچک چه بزرگ هک می‌شوند، این سیستم مدیریت محتوا یکی از اهداف بزرگ کلاه‌برداران اینترنتی هستند. در حقیقت سایت‌های کوچک به دلیل اینکه اهمیتی به امنیت خود نمی‌دهند، بیشتر درخطر هک شدن و طعمه شدن هستند.

تأثیرات منفی ویروس ریدایرکت (انتقال به سایت دیگر) در وردپرس:

این بار شاهد هک وردپرس به‌صورت منتقل شدن سایت به آدرس دیگر هستیم. که می‌تواند ضربه بزرگی به مدیران سایت و همچنین بازدیدکنندگان آن‌ها بزند که برخی از تأثیرات بد آن به شرح زیر است:

  • بازدیدکنندگان در زمان ورود به سایت بدون اینکه بدانند به صفحه‌ی دیگری منتقل می‌شود و امکان دارد به سایت‌های فروش اینترنتی دیگر و یا حتی سایت‌هایی با محتوای نامناسب انتقال یابد و این می‌تواند باعث پایین آمدن سطح اعتماد کاربران، خدشه‌دار شدن برند تجاری ، پایین آمدن میزان فروش سایت و … شود.
  • زمانی که موتورهای جست‌وجوگر سایت شمارا به این صورت مشاهده کنند، سایت را در لیست سیاه خود قرار می‌دهند و باعث پایین آمدن شدید ترافیک سایت شما خواهد شد.
  • رنک سئو سایت با افت زیادی روبه‌رو خواهد شد که باعث از بین رفتن زحمت و تلاش شبانه‌روزی چندساله مدیر سایت و از دست دادن مشتریان خواهد شد
  • هاستینگ ، سایت شما و حتی دیگر سایت‌هایی که روی سرور مشترک با شما هستند را به حالت معلق درمی‌آورد و باعث متضرر شدن شما و افراد غیر خواهد شد.
  • امکان این وجود دارد که کاربرانتان نرم‌افزارهای آلوده‌ای را دانلود کنند که باعث ایجاد حفره امنیتی در دستگاه‌هایشان شود.

بهترین راهکار برای پیشگیری این است که وردپرس خود را در اولین فرصت به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید.