سازمان‌های نظارتی کردستان در حال پیگیری کیک‌های آلوده به قرص در این استان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، روابط‌ عمومی دانشگاه علوم‌ پزشکی استان کردستان در اطلاعیه‌ای جزئیات کیک‌های آلوده به قرص در برخی از فروشگاه‌های مواد غذایی کردستان را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: مردم فهیم و فرهنگی استان کردستان با توجه به دریافت گزارشاتی هر چند محدود، مبنی بر وجود قرص در داخل کیک‌های عرضه شده در تعدادی از فروشگاه‌های مواد غذایی استان، مسئولان و کارشناسان ذی ربط این دانشگاه با همکاری سایر ارگان‌ها و سازمان‌های نظارتی در حال پیگیری و انجام بازدید و بررسی‌های میدانی وسیع و مستمر هستند.

نتایج اولیه بازرسی و بررسی‌های انجام شده، امکان انجام یک اقدام خرابکارانه سازمان یافته در جهت ایجاد بدبینی و نگرانی عمومی در سطح جامعه نسبت به برخی برند‌های خاص و سازمان‌ها و ادارات مرتبط را نشان می‌دهد.

گزارشات بازدید‌های کارشناسان و بازرسان این دانشگاه نشان داده که در مواردی، فروشگاه‌هایی به‌دلیل قیمت پایین‌تر و نیز سودجویی بیشتر از مراکز پخش غیر معتبر و بعضاً بدون مجوز، اقدام به خرید و تهیه محصولات مورد نیاز کرده که می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

فروشگاه‌های مواد غذایی، مکلف به تأمین مواد و محصولات مورد نیاز خود از شرکت‌های پخش مجوزدار و در قبال دریافت فاکتور معتبر هستند و در صورت فروش هرگونه محصول غذایی مشکل‌دار و غیرمجاز باید پاسخگو باشند.

به مردم عزیز توصیه می‌کنیم برای حفظ سلامتی و پیشگیری از مشکلات احتمالی، از خرید هر گونه محصول با بسته‌بندی مخدوش شده پرهیز و در زمان خرید از فروشگاه‌های معتبر، به سالم بودن محصولات و محتویات آن دقت کرده و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، به سامانه ۱۹۰ اطلاع‌رسانی کنند تا همکاران در اولین فرصت، اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/