وزیر ارتباطات درخصوص رفع فیلتر فیس‌بوک و توییتر برای کاربران ایرانسل، تأکید کرد: اگر ایرانسل چنین کاری انجام داده باشد، تخلف قانونی کرده است.

به گزارش پایان نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمود واعظی  درباره رفع فیلتر فیس‌بوک و توییتر برای کاربران ایرانسل، گفت: من از این موضوع اطلاعی نداشتم و اگر ایرانسل چنین کاری انجام داده باشد، تخلف قانونی کرده و لازم است مورد آن بررسی شود چراکه فیس‌بوک و توییتر کلاً در ایران فیلتر است و ایرانسل هم نمی‌تواند آن را باز کند.

مسأله نفوذ یا هک اطلاعات ایرانسل در میان نیست

وزیر ارتباطات و فناوری و اطلاعات همچنین در مورد سطح امنیت محل و نحوه نگهداری اطلاعات مشترکان ایرانسل (دیتابیس) و لو رفتن اطلاعات آنها گفت: خبر لو رفتن اطلاعات ۲۰ میلیون مشترک ایرانسل مربوط به دو سال و نیم قبل است که ایرانسل اطلاعات را در یک سی دی به یکی از نهادها داده بود و از آنجا به بیرون درز کرد؛ لذا هیچ بحث امنیتی مطرح نیست.

واعظی با رد هک یا نفوذ در دیتابیس ایرانسل به وسیله ربات تلگرامی، تاکید کرد: هیچ مسأله نفوذ یا هک در میان نیست.

به گزارش خانه ملت؛ این گفته‌های وزیر اطلاعات در حالی است که معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا از دستگیری یک جوان ۱۹ ساله، دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر به عنوان هکر اطلاعات ایرانسل خبر داده است. این امر پس از شکایت اپراتور مورد نظر به مسئولان دولتی و ارجاع پرونده به پلیس فتا صورت گرفته است./

انتهای پیام