در نظام مقدس جمهوری اسلامی با میانگین یک سال ، شاهد انتخابات ریاست جمهوری , خبرگان رهبری , مجلس شورای اسلامی , شوراهای شهر و روستا و.. هستیم .

حسن روحانی در کارزار انتخاباتی ۹۶ بی شک سنگینی ماراتن ۴ ساله رو هم برروی پاهای  خود داشت اما نکته مهمی که بعد از انتخابات ماند کج رفتاری ها و بداخلاقی هایی بود که گاها و درروزهای آخر مکرراً توسط رقبا ایجاد شد.بداخلاقی هایی که حتی صدای مقام معظم رهبری را هم درآورد.

رهبرمعظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ، بارها و بارها بر اصل انتخابات وحضور در صحنه در بزنگاه های حساس تاریخی را متذکر گردید و انصافا که ملت ایران لبیک گفتند.

مسئله مهمی که از ابتدای تبلیغات نامزدها مشخص و مشهود بود و هرروز با رنگ و لعاب تازه تری بیشتر قوام پیدا می کرد تصحیح کردن بدون اغماض و از روی بغض دیکته ای بود که چهارسال دولت یازدهم تلاش و سعی نمود تا با کمترین اشتباه به پایان رساند اما خالی از مثل نیست که دیکته نانوشته غلط ندارد.

چیزی که همه رو برآن داشت تا محو مناظره و داغ دل خالی کردن رقبا گردد موجب شد تا اصل موضوع درمطالبه ملت قرار نگیرد.

همه رقبا برنامه داشتند اما هیج یک از نامزدهای محترم برنامه خودرا در عرصه های مختلف با چنین باید باشد و چنان باید باشد ختم نمودند اما از برنامه مدون قابل اعلام خبری نبود.

کسی نگفت که کارخانه ای که در این ۴ سال بدلیل کج روی های دو دوره قبل آن تعطیل شد با چه برنامه و روشی خاصی باید راه اندازی گردد و همه گفتند باید چرخه تولید راه بیفتد اما برنامه ای نبود.

ملت ایران درس بزرگی به دشمنان قسم خورده کشور در عرصه بین المللی دادند و درس بزرگترآنکه مردم تفاوت دیکته نوشته و نانوشته را می فهمند .

فرصت خوبی است تا دولت دوازدهم بتواند با پشتوانه مردم، ایرانی آباد رارقم زده تا شرایط چشم انداز ۱۴۰۴ در دولتی که با تدبیر نهال امید را در خانه های ایرانیان نشاندمحقق گردد.