معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌هیچ دانشمندی در این دنیا نمی‌تواند ادعا کند که لحظه وقوع زلزله قابل پیش بینی است از این رو مردم نباید به شایعات توجه کنند.

به گزارش پایان نیوز، مرتضی اکبرپور معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور ؛ اظهار کرد: هیچ دانشمندی در این دنیا نمی‌تواند ادعا کند که لحظه وقوع زلزله قابل پیش بینی است،از این رو مردم نباید به شایعات توجه کنند.

وی افزود: ما نه می‌توانیم به مردم بگوییم که زلزله می‌آید از منازل خود خارج شوید و نه آنکه بگوییم زلزله نمی‌آید در منزل خود باشید و آرامش خود را حفظ کنید بلکه مردم باید سعی کنند محیط زندگی را در مقابله با سیل و زلزله ایمن کنند.

اکبرپور با تاکید بر اینکه به جای آنکه جرایم را بیشتر کنیم باید خدمات را افزایش دهیم، ادامه داد: تمام اصول ایمنی در ساخت خانه باید رعایت شود تا در مقابل حوادث طبیعی مقاوم باشد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: زلزله ترسناک و مرگبار نیست بلکه ما خانه می‌سازیم و بعد در آن گرفتار می‌شویم که این ترسناک است.

وی در پایان بیان کرد: مردم بدانید که ایران کشوری زلزله خیز است پس باید شرایط اضطرار را درک کنیم، ازهزاران سال پیش ایران زلزله خیز بوده و روی کمربند زلزله قرار دارد.

انتهای پیام/