وزیر نفت گفت: مدیرانی که دولت را قبول ندارند برای چه باید بمانند اینها باید خودشان بروند.

به گزارش پایان نیوز ، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: مدیران به طور طبیعی در دولت جدید تغییراتی خواهند داشت.

وی افزود: مباحثی پیرامون تغییر مدیران طی چند سال گذشته از سوی برخی رسانه‌ها بر این مبنا که دولت مدیران ارزشی را برکنار کرده مطرح شد که البته اساس این اظهارات دروغ است.
زنگنه تصریح کرد: برخی مدیران بازنشسته شدند و برخی از آنها را جایگزین کردیم، حتی تعدادی از معاونان دوره آقای احمدی نژاد نیز باقی ماندند که برخی از آنها تا الان نیز هستند، زیرا آنها افراد شایسته ای به شمار می روند.

وزیر نفت تأکید کرد: اگر چنین فردی در دستگاه های مختلف مانند نفت وجود دارد، برای چی می ماند؟ یعنی سیاستی را که قبول ندارد می خواهد اجرا کند؟ اگر سیاستی را قبول ندارد برای چه اجرا می کند؟ اگر می گوید قبول ندارم اما اجرا می کنم، باید از وی سوال کرد که تو اصلا چه فعال سیاسی هستی؟ باورها و اعتقاداتت چه ارزشی دارند که برای این که باقی بمانی حاضر هستی همه باورها و اعتقاداتت را زیر پا بگذاری؟
زنگنه خاطرنشان کرد: اگر مدیری با برخی سیاست‌ها مخالف‌ دارد نمی‌تواند‌ آنها را اجرایی کند، لذا مدیرانی باید در رأس امور قرار گیرند که مشکل و مخالفتی با اجرای سیاست‌های مورد نظر نداشته باشند.
وی یادآور شد: ایران و سایر کشورهای عضو اوپک به آنچه در جلسات تفاهم کردند پایبند هستند به طوری که می‌توان گفت اوپک تمامی تصمیمات اتخاذ شده را رعایت کرده است.
وزیر نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای دریافت پول حاصل از فروش نفت مانعی سر راه کشورمان وجود دارد، اضافه کرد: خوشبختانه ایران تمامی مبلغ حاصل از فروش نفت را بدون مشکل دریافت می‌کند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد اگر برخی رسانه‌ها معتقدند که ایران در این زمینه با چالش مواجه است باید اسناد و مدارک آن را ارائه دهند.
وی گفت: متأسفانه برخی رسانه‌ها اقدامات وزارت نفت را دچار سیاه نمایی می‌کنند اما باید بدانیم اگر حقیقتا آنها واقع گویی می‌کنند مدارک و گزارش‌های مربوط به این حوزه را به قوه قضاییه و وزارت نفت ارائه دهد تا به تخلفات انجام شده در این زمینه رسیدگی شود.
زنگنه تصریح کرد: اتهامات بسیاری از سوی برخی منتقدان به وزارت نفت وارد می‌شود و اگر شفاف سازی در این زمینه صورت نگیرد باعث تشویش اذهان عمومی خواهد شد، بر این اساس باید اخلاق رسانه‌ای و حرفه‌ای را مورد توجه قرار داد.
وزیر نفت متذکر شد: متأسفانه در دوره انتخابات خدا و پیامبر از سوی برخی منتقدان کنار گذاشته شد و با دروغ پردازی‌های بی‌پایان اخلاق حرفه‌ای خود را زیر پا می‌گذارند در حال حاضر انتخابات به اتمام رسیده باید رعایت اخلاق را مورد توجه قرار داد.
وی متذکر شد: بنده در صدا و سیما این حرفها را ندیده ام که مطرح شود، بحث خاصی با این سازمان نداشتم و عمدتا منظور بنده به رسانه‌های غیر از صدا و سیما بود.
انتهای پیام/