عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با انتقاد از نبود قانونی مدون در زمینه حمایت از توانبخشی، گفت: ضرورت دارد با توجه به آمار سوانح و حرکت جمعیت به سمت پیری وزارت بهداشت در این زمینه لایحه ای تدوین دهد.

به گزارش پایان نیوز، همایون یوسفی در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر کم‌کاری هلال‌احمر در زمینه ورود به حوزه توانبخشی، افزود: متولی بحث سلامت مردم وزارت بهداشت و درمان است و مجموعه هلال احمر در این زمینه مسئولیتی بر عهده ندارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به نظر می رسد زیرساخت های لازم در مجموعه هلال احمر برای توجه بیش از پیش به توانبخشی وجود ندارد لذا اگر حوزه توانبخشی تنها به این مجموعه سپرده شود دردی از مشکلات مردم دوا نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: هلال احمر برای ورود به حوزه توانبخشی آمادگی دارد اما  زیرساخت های لازم را ندارد بدان معنا که حتی اگر بودجه نیز برای چنین موضوعی اختصاص یابد خدمات جمعیت هلال احمر تا اندازه ای فراگیر نیست که بتوانند این خدمات را در کل کشور تسری دهند.

وی یادآور شد: به نظر می رسد ضمن آنکه هلال احمر به فعالیت خود می پردازد این وزارت بهداشت است که باید ورود جدی‌تری به عرصه توانبخشی داشته باشد.

یوسفی با تاکید براینکه ارایه هرگونه خدمات از جانب سازمان‌های مختلف باعث ارتقای سلامت خواهد شد، گفت: در گذشته هلال احمر مجموعه بسیار فعالی بوده اما با توجه به اینکه بعد از مدتی بسیاری از امکانات از این مجموعه گرفته شد لذا تاثیرگذاری گذشته را ندارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس دهم، ادامه داد: ضمن تقویت هلال احمر لازم است که وزارت بهداشت نیز ورود جدی به این عرصه داشته باشد، با توجه به حجم زیاد حوادث در کشور و گسترش بیماری های صعب العلاج لذا یکی از نیازهای کشور در آینده بحث توانبخشی است درحالی که توانبخشی جزو اولویت های سلامت نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت ورود مجلس به عرصه توانبخشی حوزه سلامت، تصریح کرد: واقعیت آن است که امروزه قانونی که بتواند از حوزه توانبخشی حمایت کند وجود ندارد که محل آسیب است درحالیکه جمعیت ایران رو به سمت پیری است و می طلبد اقداماتی در این زمینه صورت گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس باید در قالب طرحی جامع، به حوزه توانبخشی بپردازد البته اگر وزارت بهداشت لایحه ای در این زمینه تقدیم مجلس کند هم بار مالی آن دیده خواهد شد و هم همه چالش‌های پیش روی این معضل با جوانب بهتری بررسی می شود./

انتهای پیام