رئیس پلیس فتا تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ازشناسایی ودستگیری فردی که با ایجاد صفحه جعلی در اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی افراد میکرد، خبرداد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا تهران در تشریح این خبر گفت: خانمی ۳۴ ساله به هویت( س.ج) ساکن تهران با مراجعه به پلیس اظهار داشت فردی ناشناس در محیط اینستاگرام با ایجاد صفحه ای جعلی  به نام وی، اقدام به انتشار تصاویر شاکیه و یکی ازدوستانش کرده است که  این عمل او منجر به هتک حیثیت و صدمه به آبر وی شده است.

سرهنگ کاظمی درادامه اظهار داشت: متهم  چندین بار اقدام به ایجاد پروفایل های متعدد با عکس شاکیه و انتشار شماره همراه وی در کانال های اجتماعی با عناوین مختلف کرده است و پس از اقدام مجرمانه برای اینکه ردی از خود بر جای نگذارد، صفحه خود را حذف می کرد.

این مقام انتظامی بیان داشت: با اقدامات فنی وتخصصی  کارشناسان پلیس فتا، مامورین جهت شناسایی و دستگیری متهم دست به کار شدند وپس از بررسی های  به عمل آمده آدرس متهم شناسایی شد و طی هماهنگی با مقام قضایی وی دستگیرشد.

رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت: پس از تحقیقات فنی از متهم، وی بیان نمود که مدت ۱ سال با شاکیه دوست بوده و قصد ازدواج با وی را داشتم اما متوجه شدم او به فرد دیگری علاقه دارد و  قصد ازدواج  باب او را دارد، لذا درصدد انتقام و زدن ضربه روحی و حیثیتی  بودم که اقدام به ایجاد صفحه جعلی سپس انتشار شماره این خانم  نمودم  و با این انگیزه درصدد انتقام گیری علیه او بودم.

در ادامه این مقام مسئول گفت: متهم پس از اعتراف به جرم خود جهت ادامه مراحل قضایی به همراه پرونده به دادسرای جرایم رایانه ای منتقل گردید.

رئیس پلیس فتا پایتخت در پایان به کاربران شبکه های اجتماعی هشدار داد که به  هیچ عنوان به دوستی های فضای مجازی تکیه نکنید و اطلاعات شخصی خود از جمله شماره همراه، عکس های شخصی و خصوصی خود را به اشتراک نگذارید و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزاراشات مردمی آن را ثبت و اعلام  نمایند.

منبع: پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/