فرمانده انتظامی تهران بزرگ از شناسایی سارقان صرافی در فردوسی تهران در کمتر از ۴۸ ساعت و دستگیری آن‌ها ظرف یک هفته خبر داد.

به گزارش پایان نیوز ، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه بازسازی صحنه سرقت صرافی ونیز در میدان فردوسی در جمع خبرنگاران به بیان جزئیات این دستگیری پرداخت و اظهار داشت: هفته گذشته سرقتی مسلحانه در یکی از صرافی‌های تهران به وقوع پیوست که طی آن یکی از اعضای صرافی نیز مجروح شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: با اطلاع از این خبر سرقت مسلحانه، بلافاصله دستگیری سارقان در دستورکار پلیس و آگاهی تهران قرار گرفت و بعد از ۴۸ ساعت عوامل سرقت شناسایی شدند.
وی اعلام کرد:‌ این افراد ۲ نفر بودند که به همراهی یک نفر دیگر در این سرقت شرکت کرده بودند که پس از سرقت به استان‌های غربی کشور گریخته بودند و با همکاری پلیس استان لرستان این افراد دستگیر و به مرکز منتقل شدند.
این ارشد انتظامی پایتخت در خصوص اموال سرقت شده، گفت: حدود ۷۰ میلیون تومان از این صرافی به سرقت رفته بود که این افراد آن را به پول ایرانی تبدیل کرده بودند؛ بر این اساس حساب‌های این افراد مسدود شد.
وی اظهار امیدواری کرد که مراجع قضایی سریعاً این موضوع را در دستورکار قرار داده و با توجه به سرقت مسلحانه‌ای که این افراد انجام داده‌اند، آن ها را به عنوان محارب اعلام کند تا بتواند در کاهش جرم تأثیر داشته باشد.
وی در خصوص سارقان خاطرنشان کرد: این افراد میانسال بوده و یکی از آن ها سابقه سرقت خودرو نیز داشته است؛ سارقان اسلحه را از بین برده‌اند.
انتهای پیام/