پشت پرده مونولیت ایران که در زمین شخصی در جاجرود بنا شده بود فاش شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر؛ روز بیست و چهارم آذر ماه سال جاری خبر دیده شدن نهمین مونولیت دنیا در ایران به همراه عکس هایی از آن پخش شد و واکنش ها و تحلیل های متفاوتی به دنبال داشت.

ماجرا از جایی جالب تر شد که خبرنگاران برای دیدن مونولیت به محل نصب آن رفتند و به جای آن با تخته ای چوبی مواجه شدند.

مونولیت

اما واقعیت مونولیت ایران چه بوده است؟

دکتر امیر هوشنگ کمالی فرد، استراتژیست رسانه ای این پروژه، می‌گوید: این مونولیت به همت و هزینه شخصی دکتر شهریار شفیعی ، بنیان گذار آکادمی برند ایران، استاد دانشگاه و متخصص برندسازی، ساخته و در ملکی شخصی در نیکنام ده جاجرود نصب شد.

کمالی فرد افزود: هدف از این کار مطرح شدن ایران در این ترند جهانی بود و این که در کنار خبرهای بد و ناگواری که هر روز از ایران به گوش می رسد، این بار نام ایران با خبری متفاوت و جذاب تکرار شود.

دکتر کمالی فر با اشاره به خرافه هایی که درباره مونولیت های قبلی رواج یافته بود گفت: با انتشار خبرهای ۸ مونولیت پیشین، برخی افراد آن را به موجودات فضایی نسبت می دادند، حال آن که اهدافی مانند برندینگ مکانی در پس این ماجراها در سراسر جهان وجود داشت. بنابراین، با نصب این مونولیت و شفاف سازی بعدی، کوشیدیم کمکی کرده باشیم به خرافات ستیزی و ابهام زدایی.

دراین‌باره ببینید؛ ویدئو | ماجرای مونولیت عجیب در شمال تهران چه بود؟ | واکاوی نمایان شدن ستون اسرارآمیز یوتای آمریکا در جاجرود

این متخصص “بازاریابی محتوا” افزود: اما هدف سوم و اصلی ما یادآوری این وظیفه ملی بود که یکایک ما در قبال نام آوری ایران زمین و جایگاه برند میهن خود متعهد و مسؤول هستیم و حال که در یک روند جهانی، کارهای هنری در کشورهای مختلف در حال برپا شدن هستند، چه بهتر که نام ایران هم در زنجیره این اخبار هیجان انگیز و جذاب قرار گیرد.

ناگفته هایی از پشت پرده مونولیت ایران

در دو روز گذشته که خبر نصب این مونولیت در جاجرود تهران اعلام شد، تحلیل های بسیار متفاوت و جالبی در خصوص این مونولیت توسط کاربران در فضای دیجیتال منتشر شد که با انتشار فیلم هایی از جای خالی مونولیت و کاشته شدن یک تخته چوب در جای خالی آن، شایعات بالا گرفت؛ هر چند که آخرین اخبار حاکی از آن است که همان تخته چوب هم ناپدید شده است!

دکتر کمالی فرد در این باره چنین توضیح داد: برنامه ریزی اولیه هم این بود که ابتدا این اثر هنری با هویت صنعتی خود در یک فضای طبیعی برپا شود و سپس در صورت لزوم، به محلی عمومی تر منتقلشود. در واقع آنچه ما در پی آن بودیم، روشن ساختن این نکته بود که هرگاه حس میهن دوستی خود را فراتر از منافع شخصی قرار دهیم، در جهان امروز فرصت های بی شماری برای همنشین سازی نام ایران در کنار رویداد های خوب و زیبا هست. در نهایت خوشحالیم که نام ایران به عنوان نهمین کشور در این ردیف از رخداد جهانی ثبت شد.

گفتنی است دکتر شهریار شفیعی که مونولیت ایرانی با هزینه شخصی وی ساخته و در جاجرود نصب شده است، دارای مدرکPHD برندسازی از دانشگاه RENNES فرانسه و بنیانگذار آکادمی برند ایران است. عضویت در کمیسیون برند ایران در سازمان توسعه تجارت، عضویت در هیأت علمی سازمان مدیریت صنعتی، مدیریت علمی دوره­ های تخصصی مدیریت برندIMI،مدیریت BrandTech و … از دیگر فعالیت های این استاد دانشگاه و متخصص برندسازی است.

4528491

دکتر امیر هوشنگ کمالی فرد و دکتر شهریار شفیعی

انتهای پیام/