نمکی با اشاره به اهمیت جایگاه اطلاع رسانی و خبرنگاران گفت: دعاگوی اصحاب هنر و فرهنگ مملکت هستم.

به گزارش پایان تیتر ، سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم روز خبرنگار که در ساختمان مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: امروزه بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند اصحاب رسانه هستیم و دست نیاز به  سوی شما خبرنگاران دراز می‌کنم، زیرا خبرنگاران زبان گویای مردم هستند.

وی ادامه داد: قلم موهبت الهی است و نباید آن را آلوده هر سیاست زدگی کنید؛  قلم را در اختیار جربانات رانت خوار قرار ندهید،

نمکی با اشاره به اهمیت فعالیت خبرنگاران اظهار کرد: معتقدم آنچه ما را به این راه می‌کشد عشق است و اهل قلم عاشقان این سرزمین و سرزمین‌های دیگر هستند و شاهد به حد اعلای عشق رسیده اند.

وی ادامه داد: دعاگوی اصحاب هنر و فرهنگ مملکت هستم، امروز بیش از هر روزی نیاز به خبر و اهل رسانه داریم و به طرف همه شما دست دراز می کنم، بیایید خبرسان مشکلات مردم به ما باشید.

نمکی گفت: در روز نخست پس از انتصاب، به مدیرکل روابط عمومی گفتم شما روابط عمومی وزیر نیستید روابط عمومی وزارت بهداشت هستید؛ باید حتی خدمات یک بهورز در دورترین نقاط کشور را به گوش مردم برسانید چرا که اصحاب رسانه زبان گویای مردم هستند و به کمک اصحاب رسانه گفتمان دو سوی با مردم باید ایجاد کنیم.

قلم را سیاست زدگی و جریان خاص آلود نکنید

نمکی با بیان اینکه از اصحاب رسانه چند تمنای عاجزانه دارم، تاکید کرد: قلمی که در اختیار دارید موهبتی الهی است که خداوند در قرآن به آن سوگند خورده است و باید قدر و منزلت آن را بدانید و این قلم را به سیاست زدگی و جریان خاص آلود نکنید اگر جریده ای بخواهد بماند فقط باید حق بنویسد.

نمکی تاکید کرد: اگر قلم را در اختیار جریانات رانت قرار دهید خودی نویس ها را نگه خواهد داشت و خودنویس‌های را خواهم شکست و اگر جریان باطلی به کمک ما و اهل قلم قدرتمند شد، اولین قربانیان اهل قلم و حقایق نویسان هستند.

وزیر بهداشت گفت: امروز روز وحدت ملی است چرا که ما باید در برابر دشمنان قسم خورده بایستیم و در تقویت وحدت ملی از آسیب پذیری کشور در برابر این دشمنان تلاش کنیم.

بسیج فشارخون یک رکورد تاریخی در حوزه سلامت کشور بود

وزیر بهداشت گفت: امروز با چالش بیماری‌های غیرواگیر در نظام سلامت رو به رو هستیم و بیماری‌هایی که دیگر نمی‌توان به واکسن آن‌ها را درمان کرد، روزی با ۵ دلار کودکانمان را در برابر ۶ بیماری مهلک واکسینه می‌کردیم، اما امروز یک دوره شیمی درمانی و بستری در آی سی یو هزینه واکسیناسیون صد‌ها کودک را دارد.

نمکی با بیان اینکه بسیج فشارخون یک رکورد تاریخی در حوزه سلامت و کشور بود، گفت: بسیج‌های دیگری در پیش داریم و برای تغییر شیوه زندگی مردم نیازمند کمک‌های شما خبرنگاران و اصحاب رسانه هستیم و بدون اصحاب رسانه نمی‌توانیم در نظام سلامت پیش برویم.

نمکی با اعلام یک خبر خوش برای خبرنگاران حوزه سلامت گفت: به روابط عمومی وزارت بهداشت دستور می‌دهم که امروز پیام‌گیر صدای خبرنگار را دایر کنند و من هر شب صدای خبرنگاران را بشنوم من هرگز با خبرنگاری نامهربانی نمی‌کنم چرا که ما از یک سرشت هستیم و من هرگز دری را در وزارت بهداشت به روی شما نمی‌بندم.

نمکی گفت: با تغییر الگوی زندگی مردم باید به سمت یک آینده بهتر پیش برویم و این با خرج پول هنگفت میسر نیست بلکه به ظرافت و لطافت نیاز دارد و از کسانی که با شما در وزارت بهداشت با تندی برخورد می‌کنند، درخواست می‌کنم که با اصحاب رسانه با ملایمت برخورد کنند.

تولید ٢٠ هزار دقیقه محتوای رسانه‌ای در طرح بسیج فشار خون

کیانوش جهانپور مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مراسم اظهار کرد: نجیب‌ترین خبرنگاران در حوزه سلامت فعال هستند و هر افتخاری در کشور آفریده می‌شود، بدون همراهی رسانه و خبرنگاران ممکن نیست.

جهانپور یادآوری کرد: کنترل فشارخون مهمترین رویداد رسانه‌ای بود و در ایام بسیج فشارخون ٢٠ هزار دقیقه تولید محتوای رسانه‌ای در استان‌های سیمای جمهوری اسلامی وجود داشته است و هیچ دولت و روابط عمومی بدون خبرنگار و رسانه موفق نخواهد بود.

مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم سال جدید خبرنگاری را با رویداد و بسیج ملی بزرگ تری آغاز کنیم و پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/