پایان تیتر: واکسن کرونا

در چند وقت گذشته در دو مرحله از خودروهای حامل بار واکسن بعد از خروج از انبار واکسن وزارت بهداشت سرقت شده است. این سرقت ها را سخنگوی غذا و دارو تایید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، دو محموله واکسن در مسیر  انتقال از انبارهای واکسن وزارت بهداشت توسط زورگیران به سرقت رفته است.

در چند مدت اخیر، دو مورد سرقت واکسن از انبارهای وزارت بهداشت صورت گرفته است. نحوه سرقت ها به گفته شاهدان اینگونه بوده است که بعد از خروج خودروی حامل واکسن از انبارهای وزارت بهداشت ، زورگیران به خودرو حمله کرده و بعد از ضرب و شتم راننده ، واکسن ها را سرقت کرده اند.

کیانوش جهانپور- مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص این خبر به خبرنگار رکنا گفت: دو مورد سرقت واکسن در چند مدت اخیر داشتیم.

این تاییدیه سخنگوی سازمان غذا و دارو در حالی بیان شد که هیچگونه اطلاع رسانی ای مبنی بر سرقت  یا ردیابی دزدان توسط پلیس تهران اعلام نشده است.

نکته حائز اهمیت در این خبر این است که با توجه به اهمیت واکسن برای نقل و انتقال این محموله های حساس چرا محافظ ، خودروی منتقل کننده را همراهی نمی کند تا چنین سرقت هایی که دور از ذهن نیست رخ ندهد.

جهانپور در این خصوص که چرا خودروهای حامل واکسن محافظ ندارد گفت که وزیر – نمکی – در این خصوص به نیروی انتظامی نامه زده است.

امروز سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ضمن تائید این سرقت تاکید داشت که دو مورد سرقت نبوده و یک مورد بود در این سرقت ۳۰۰ واکسن به سرقت رفته است.

سردار رحیمی در خصوص جزئیات این سرقت گفت: فردی که مامور انتقال این واکسن ها از انبار وزارت بهداشت به مرکز واکسیناسیون بود یک زن بود. خودرویی که قرار بود واکسن ها با آن منتقل شود یک خودرو کرایه ای بود.(تاکسی ) و سارقان به خودرو حمله کرده و محموله واکسن را به سرقت بردند.

انتهای پیام/