رئیس مجلس گفت: سرلشکر رشید به عنوان فرمانده عملیات در کنار فرمانده کل سپاه طراح تمامی عملیات‌های سپاه بود.

به گزارش پایان تیتر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی امروز (یکشنبه ۴ خرداد ماه) مجلس ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و دعوت از سردار سرلشکر رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: به مناسبت سوم خرداد ماه روز فتح خرمشهر و چهارم خرداد که روز مقاومت مردم دزفول است، میزبان سردار سرلشکر رشید هستیم.

وی ادامه داد: وی از زبده‌ترین و برجسته‌ترین فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران در طول دفاع مقدس بود، وی قبل از انقلاب از مبارزان علیه رژیم سفاک پهلوی بود و هم در طول سال‌های دفاع مقدس در تمامی صحنه‌ها و عملیات مختلف حضور فعال داشتند.

لاریجانی تاکید کرد: سرلشکر رشید به عنوان فرمانده عملیات در کنار فرمانده کل سپاه طراح تمامی عملیات‌های سپاه بود، در نبرد بیت‌المقدس علاوه بر نقش طرح‌ریزی، فرماندهی قرارگاه فتح را بر عهده داشت و همتای ارتشی وی شهید تیمسار نیاکی بود که مشترکا عملیات بیت‌المقدس را هدایت کردند تا خرمشهر آزاد شد.

رئیس مجلس تصریح کرد: امروز توفیق داریم از یکی از بلندپایه‌ترین فرماندهان نظامی استفاده کنیم، مسئولیت امروز وی نیز فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) است که بالاترین قرارگاه نظامی کشور است.

انتهای پیام/