با شکسته شدن حکم قصاص پسر نوجوان که پسر سلطه گر را کشته و سرش را داخل خودرو از بدن جدا کرده بود دیروز وی بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

به گزارش پایان تیتر، رسیدگی به این پرونده از هشتم خردادماه سال ۹۵ به دنبال پیدا شدن سر بریده یک مرد در کانال آبی در جنوب تهران در دستور کار پلیس قرار گرفت. پلیس وارد عمل شود و به جستجو پرداخت.

به این ترتیب در فاصله ۲۰۰ متری ازمحل پیدا شدن سر بریده با یک پراید سفید روبه رو شد که جنازه بدون سر یک مرد در آن قرار داشت. شواهد نشان می‌داد سربریده شده متعلق به همین مرد است . جنازه برای شناسایی هویت به پزشکی قانونی منتقل شد.

با تکمیل تحقیقات های پلیسی روشن شد جنازه متعلق به مرد ۲۷ ساله به نام مصطفی است که از مدتی پیش در یک کشتارگاه در رباط کریم مشغول به کار بوده است.

پایان تیتر: دادگاه پسر قاتل

بازجویی از همکاران مصطفی نشان داد این مرد با تعدادی از کارگران افغانی نوجوان در ارتباط بوده است .به این ترتیب چندین مظنون بازداشت شدند .دو ماه از جنایت تکان‌دهنده گذشته بود که یکی از کارگران کشتارگاه به نام عزیز ۱۷ ساله سرانجام لب به اعتراف گشود و پرده از جنایت برداشت.

وی در بازجویی ها انگیزه جنایت را رهایی از سلطه گری های مرد آزارگر اعلام کرد.

عزیز در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در آن جلسه پدر و مادر قربانی برای متهم نوجوان حکم قصاص خواستند . خواهر قربانی گفت : این پسر نوجوان همیشه چاقو همراه داشته است.این موضوع را دوستانش نیز تایید می‌کنند . اوبه خاطر اختلاف مالی با برادرم دست به این قتل زده و حالا با دروغگویی قصد گمراه کردن پلیس را دارد. به همین خاطر باید قصاص شود.

سپس عزیز به دفاع پرداخته و گفت : من و مصطفی در رباط کریم با هم همکار بودیم. او یک روز مرا آزار داد و از من فیلم گرفت. او تهدیدم می کرد اگر به خواسته اش تن ندهم فیلمم را پخش می کند. من از این وضعیت خسته شده بودم و می دانستم مصطفی باید کشته شود. به همین خاطر آخرین بار وقتی سوار ماشینش شدم او را کشتم و با کارد سلاخی سرش را بردیم و به کانال آب انداختم.

سپس وکیل متهم به دفاع پرداخت و گفت: بررسی‌ها نشان داده است قربانی مرد خوش نامی نبوده و تعدادی از کارگران نوجوان افغان را نیز قبلا آزار داده بود .موکلم در دفاع از خودش و در حالی که زیر ۱۸ سال سن داشته دست به این جنایت زده است از این رو تقاضا دارم تا طبق ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی برای وی حکم صادر شود.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و عزیز را به قصاص محکوم کردند اما این حکم در دیوان عالی کشور تایید نشد. قضات دیوان عالی کشور اعلام کردند عزیز به خاطر اعتقاد به مهدورالدم بودن قربانی وی را کشته و از این رو لازم است تا این موضوع بار دیگر بررسی و وی بار دیگر از خود دفاع کند.

به این ترتیب عزیز دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.در ابتدای جلسه بار دیگر اولیای دم برای وی حکم قصاص خواستند. سپس وی به تشریح جزییات ماجرا پرداخت و گفت: پدرم بیمار بود و وضع مالی خوبی نداشتیم .چون پدر و مادرم افغان هستند با آنکه در ایران به دنیا آمدم اما نتوانستند برایم شناسنامه بگیرند. من به ناچار درسم را رها کردم و در کشتارگاه مشغول به کار شدم. مصطفی که ایرانی بود و  در آنجا همکارم بود. او یک روز به بهانه ای مرا سوار ماشینش کرد تا با هم به تفریح برویم اما آبمیوه مسموم به من خوراند که بیهوش شدم. وقتی به هوش آمدم متوجه شدم او مرا آزار داده است.مصطفی تهدید کرده بود اگر در این باره با کسی حرفی بزنم فیلم سیاهی را که از من گرفته پخش می کنند و آبرویم را می برد.به همین خاطر همیشه از مصطفی می‌ترسیدم. چند بار از او خواستم فیلم را به من برگرداند اما قبول نکرد .

وی در تشریح جزییات جنایت گفت: آخرین بار با او قرار گذاشتم تا فیلم را از او پس بگیرم. مصطفی با ماشین پراید دنبالم آمد و من روی صندلی عقب ماشین نشستم اما در ماشین بار دیگر پیشنهاد بی شرمانه اش را مطرح کرد که با او درگیر شدند. من از ترسم چاقو همراه داشتم که یک ضربه به گردن او زدم .همان لحظه خون فوارد زد و مصطفی دقایقی بعد جان سپرد .من که ترسیده بودند با چاقوی سلاخی سرش را از بدنش جدا کردم و آن را داخل کانال آب انداختم . من تلاش کردم تا گوشی را که با آن از من فیلم گرفته بود پیدا کنم اما فیلم را به دست نیاوردم. وی که سرش را پایین انداخته بود گفت: مصطفی مهدورالدم و مستحق مرگ بود. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

انتهای پیام/