عضو کمیسیون بهداشت گفت: وزیر پیشنهادی بهداشت با توجه به سابقه خوبش در این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه می‌تواند به درستی کار خود را انجام دهد.

به گزارش پایان تیتر، علی نوبخت عضو کمیسیون بهداشت و درمان در صحن علنی امروز دوشنبه ۱۵ بهمن ماه و در جریان بررسی صلاحیت نمکی وزیر پیشنهادی بهداشت به عنوان موافق گفت: بار‌ها از من سئوال کردند که چرا کار طبابت را رها کردی و به کار سیاست و اجرا روی آوردی.

وی ادامه داد: در سال ۸۹ سمت‌های مختلفی در نظام فرهنگستان، نظام پزشکی و دانشگاه شهید بهشتی داشتم، اما در اعتراض به گروگان گرفتن اجساد مردم در بیمارستان‌ها از این سمت‌ها کناره گرفتم، زیرا معتقدم شأن مردم بسیار بالاتر از آن است که بگوییم ابتدا پول دهید تا بیمار شما را بستری کنیم.

نوبخت تأکید کرد: در اواخر سال ۹۱ حجت‌الاسلام روحانی از ما خواست تا به میدان بیاییم و برای انتخابات ریاست جمهوری وی را همراهی کنیم، اما ما شرط گذاشتیم که باید برای مردم در بحث بهداشت فکری شود و مردم از جیب خود برای سلامت کمتر هزینه کنند تا اینکه در دولت یازدهم طرح تحول سلامت به جریان افتاد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر اظهار کرد: کشتی سلامت در حال حرکت بود، اما کاپیتان آن اعلام کرد که سوخت کافی نیست و شاید ما را به هدف نرساند بر این اساس نمی‌توان کشتی را در میانه راه متوقف کرد لذا اکنون کاپیتان کشتی در حال تغییر است.

وی افزود: سعید نمکی به مسائل بهداشتی و سلامت با توجه به سابقه‌اش در وزارت بهداشت و درمان آگاهی دارد و همچنین وی به دلیل حضور و معاونت سازمان برنامه و بودجه بر بودجه سلامت هم اشراف داشته و می‌تواند کمک کند.

نوبخت بیان کرد: نمکی روز گذشته در کمیسیون بهداشت مجلس برنامه‌های خود را درباره اجرای پرونده سلامت الکترونیکی و دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و اعضا هم با حضور وی در وزارت بهداشت و درمان موافقت کردند؛ حتی پزشکان هم طی یک میتینگی هفته قبل نمکی را تأیید کردند.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی  در انتها و در کنایه به سخنان رئیس جمهور در این جلسه گفت: ما تاکنون زینت‌النسخه نشنیده بودیم، اما زینت‌الدعا شنیده بودیم و معمولاً بر روی نسخه‌های بیمار هوالشافی و … می‌نویسیم.

شایان ذکر است رئیس جمهور امروز در سخنان خود در حمایت از وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان با انتقاد از پزشکان گفت که پزشکان اعلام کرده‌اند تنها اسم نوشته شده در نسخه‌ها داروی اصلی است و مابقی صفحه بیمار را به عنوان زینت‌النسخه پر می‌کنند، چون اگر تعداد دارو کم باشد بیمار فکر می‌کند این پزشک، پزشک خوبی نیست و نتوانسته بیماری را تشخیص دهد.

انتهای پیام/