رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حمله ترویستی به حرم امام و مجلس نشان دهنده تمرکز آنها بر محورهای مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایان نیوز ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم وداع با شهدای حادثه تروریستی تهران که صبح امروز در مجلس برگزار شد، اظهار داشت: امروز روز سختی برای ملت ایران است، روز وداع با عزیزانی که مظلومانه در حرم مطهر امام و مجلس شورای اسلامی به شهادت رسیدند و به ارواح مطهر این شهدای عزیز درود می‌فرستیم.

لاریجانی افزود: حمله ناکام تروریست ها به حرم مطهر حضرت امام (ره) و مجلس شورای اسلامی به صورت هم زمان به عنوان دو مرکز مورد توجه ملت ایران، نشان دهنده تمرکز آن‌ها بر محورهای اصلی مردم سالاری دینی ملت ایران است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: از پیام رهبر انقلاب تشکر می‌کنم که مایه تسلی خانواده‌های شهدا است.

وی ادامه داد: نگاه کوتاهی به شهدای این واقعه نشان می‌دهد که تروریست‌ها با هدف گیری‌های کور مردم و کارکنان مجلس را به شهادت رساندند.

لاریجانی با اشاره به اینکه اقدامات منطقه‌ای و بین‌المللی نشان داد که جمهوری اسلامی بازیگر قدرتمند و تکیه‌گاه مورد توجه آنان در ایجاد امنیت منطقه‌ای است، تصریح کرد: اظهارات وزیر خارجه سبک‌سر عربستان سعودی و رئیس جمهور آمریکا مایه ننگ آنان در دوره برزخ مبارزات تروریستی ملت‌ها است.

وی افزود: از سعودی‌ها به عنوان حکومت قبیله‌ای و بدون هرگونه علامت دموکراسی انتظاری بیش از این نیست اما کار آمریکا به عنوان مدعی مدیریت جهانی به جایی رسیده که رئیس جمهور آن با کمال وقاحت دموکراسی را با پول معاوضه کرده‌ است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا در منطقه سیاست درب‌های چرخان‌ در پیش‌ گرفته و دموکراسی و حقوق بشر را در این راه ذبح کرده است، آمریکا یک روز به بهانه نشست ریاض چند صد میلیارد دلار از سعودی می‌بلعد و روز دیگر قصد چپاول در کشور دیگری را دارد و این ننگ چپاول کشورها که بهانه‌های واهی، آینده آمریکا را تاریک‌تر خواهد کرد.

وی ادامه داد: آنها نشست ریاض برگزار کردند و مدعی شدند که ایران را منزوی کردیم اما این چه انزوایی است که همه ملت‌ها در کنار ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی قرار دارند.

لاریجانی با بیان ابعاد تحریم‌های سنا علیه ایران یادآور شد: درست در زمان درگیری ایران با تروریستها در پارلمان، سنای آمریکا با کمال بی شرمی  قانونی علیه ملت ایران و حمایت از تروریست‌ها به تصویب رساند که این امر نشان می‌دهد سنای آمریکا از کمترین عاطفه انسانی برخوردار است.

وی گفت:  این اقدام ننگین نشان می‌دهد ما در جهانی زندگی می‌کنیم که با دو داعش در  مبارزه با مصاف هستیم داعش منطقه‌ای و داعش بین‌المللی و صحت سخنان امام بزرگوار و رهبر انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را بار دیگر به اثبات رساند که آمریکا شیطان بزرگ است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا شیطان بزرگ است و کسانی که می‌خواهند تروریسم را ریشه‌کن کنند چاره‌ای جز مبارزه با داعش بین‌المللی ( آمریکا) را ندارند.لاریجانی با انتقاد شدید از اقدامات آمریکا در وضع تحریم علیه سپاه پاسداران و نیروی قدس یادآور شد: آمریکایی‌ها می‌دانند که سپاه پاسداران و نیروی قدس مهمترین نیروهای عمل‌کننده با تروریست‌ها در منطقه هستند  گستاخی را از حد بیرون کرده‌اند و نسبت به فناوری موشکی ایران و سپاه پاسداران و نیروی قدس تحریم‌هایی وضع کردند.

 وی ادامه داد: آمریکا تصور نکند اختلاف نظرها در ایران مجالی برای مانورهای شیطانی آنان فراهم می‌کند، ما با صدای رسا می‌گوییم که سپاه پاسداران و نیروی قدس خط قرمز ایران است و  پاسخ کوبنده‌ای به آنان خواهیم داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: پرده‌های تزویر آمریکا و CIA را کنار می‌زنیم و نشان می‌دهیم که این دو دستگاه پایگاه اصلی تروریستها در منطقه هستند و در مقابل آنان ایستادگی  خواهیم کرد.

لاریجانی ادامه داد: این اقدام آمریکا صحنه منطقه را شفاف‌تر کرد و ملت ایران را در مبارزه با استکبار و تروریست‌های دست‌ساز آنان مصمم‌تر کرد و همه قوای سه‌گانه کشور و نیروهای مسلح در این مبارزه هم همفکر و هم نظر هستند.

انتهای پیام/