دونالد ترامپ از معترضان به عنوان «آنارشیست‌ها» یا «تروریست‌های داخلی» یاد کرده و گفته که آنها شهر را گرفته‌اند در حالی که «جی اینسلی» فرماندار واشنگتن حتی از این موضوع خبر ندارد.

پایان تیتر: سقوط سیاتل
سقوط سیاتل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند معترضان در آمریکا بخش‌هایی از شهر «سیاتل» را به تصرف درآورده‌اند اما در عین حال برخی رسانه‌های دست‌راستی با معرفی معترضان به عنوان «فعالان مسلح گروه آنتیفا» اطلاعات اغراق‌شده‌ای در این باره منتشر کرده‌اند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان بامداد جمعه (به وقت تهران) گزارش داد برخی رسانه‌های دست‌راستی مدعی شده‌اند فعالان مسلح وابسته به گروه «آنتیفا» بخش‌هایی از سیاتل را تصرف کرده و قصد دارند مناطق تحت تصرف خودشان را گسترش دهند.

این رسانه تأکید کرده که خبرهایی از این دست به شدت اغراق‌شده هستند.

سی‌ان‌ان در حین حال تأیید کرده که تظاهرات‌کنندگان «بخش کوچکی» از سیاتل را اشغال کرده و آن را «منطقه خودمختار» اعلام کرده‌اند.

سی‌ان‌ان نوشته که ساختمان اداره پلیس سیاتل بعد از چند روز زد و خورد میان معترضان و مأموران تخلیه شده است.

پایان تیتر: سقوط سیاتل
سقوط سیاتل

این رسانه نوشته علی‌رغم این، ادعاها مبنی بر اینکه اعضای گروه «آنتیفا» در حال پرسه‌زنی در خیابان‌های سیاتل هستند در رسانه‌های دست‌راستی بزرگنمایی شده‌اند.

دفتر شهردار سیاتل هم در بیانیه‌ای گفته شواهدی مبنی بر حضور اعضای مسلح گروه آنتیفا وجود ندارد.

روزنامه «نیویورک‌تایمز» ماجرا را اینطور شرح داده است: «در خیابان‌های مجاور یک مرکز پلیس در محله کپیتال هیل، به مدت یک هفته میان معترضان و افسران پلیس درگیری‌های شبانه‌ای جریان داشت که گاهاً با پرتاب گاز اشک‌آور به پایان می‌رسد. پلیس سیاتل، چند روز پیش در هفته جاری به دلیل شدت گرفتن انتقادها از تاکتیک‌هایش برای متفرق کردن معترضان، یک امتیاز [به معترضان] داد: قرار شد مأموران پلیس ساختمان اداره پلیس را تخلیه کرده و به معترضان اجازه بدهند در بیرون برای خودشان آزادانه جولان دهند.»

نیویورک‌تایمز نوشته معترضان این فرصت را غنیمت شمردند و با قرار دادن موانعی در چند خیابان، چندین بلوک شهر را به تصرف خودشان درآورند. این منطقه از شهر اکنون به نام «منطقه خودمختار کپیتال هیل» شناخته می‌شود.

نیویورک‌تایمز نوشته روی درب ورودی این اداره پلیس که اکنون خالی است تابلویی نصب شده و نوشته شده است: «این مکان اکنون متعلق به مردم سیاتل است.»

واکنش دونالد ترامپ به اعتراضات در سیاتل

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به حوادث جاری در این شهر واکنش نشان داده است. او از معترضان به عنوان «آنارشیست‌ها» یا «تروریست‌های داخلی» یاد کرده و گفته که آنها شهر را گرفته‌اند در حالی که «جی اینسلی» فرماندار واشنگتن حتی از این موضوع خبر ندارد.

سقوط سیاتل

او ابتدا در توئیتی نوشت: «تروریست‌های داخلی سیاتل را که البته اداره آن در دست دموکرات‌های چپ‌گرای افراطی است اشغال کرده‌اند. نظم و قانون!»

رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی بعدتر نوشت: «آنارشیست‌ها سیاتل را تصرف کردند و فرماندار لیبرال دموکرات [واشنگتن] گفت که چیزی در این باره نمی‌داند.»

وی در ادامه تصریح کرد: «فرماندار چپ‌گرای افراطی، جی اینسلی و شهردار سیاتل به حدی بازی خورده‌اند که کشور بزرگمان نمونه‌اش را قبلاْ ندیده است. همین حالا شهرتان را پس بگیرید. اگر این کار را انجام ندهید من این کار را می‌کنم. این، بازی نیست. باید فوراْ جلوی آنارشیست‌ها را گرفت. سریع اقدام کنید.

انتهای پیام/