رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اکثر مشکلات افراد، ناشی از اعتماد نابجا به دیگران می‌باشد گفت: در این راستا فردی که حساب بانکی صاحب کار خود را خالی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ کاراگاه اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر گفت: با مراجعه شخصی به پلیس مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبالغی بصورت غیر‌مجاز برداشت شده است، موضوع در اسرع وقت تحت رسیدگی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی صورت گرفته مشخص گردید که برداشت‌ها در چندین نوبت و بصورت خرید اینترنتی بوده است.

این مقام مسئول گفت: پس شناسایی فرد مورد نظر در بررسی‌های بعمل آمده محرز گردید که متهم شاگرد مغازه شاکی می‌باشد.

وی در ادامه گفت: صاحب مغازه اطلاعات چندانی از نحوه استفاده از کارت‌های بانکی را نداشته و به همین دلیل آن را در اختیار این فرد قرار داده بود و متهم با سوء استفاده از اعتماد وی اقدام به فعال‌سازی رمز دوم کرده و خریدهایی را بصورت اینترنتی انجام داده است.

سرهنگ نصرتی با بیان اینکه سپردن اطلاعات حساب بانکی خود به دیگران زمینه را برای خالی کردن حساب، فراهم می‌آورد گفت: هرگز به دیگران و اطرافیان خود اعتماد ننموده و اطلاعات حساب بانکی و کارت‌های بانکی خود را در اختیار آنان قرار ندهید.

وی با بیان اینکه تغییر رمز عامل مهمی در پیشگیری از برداشت‌های غیر‌مجاز می‌باشد، به شهروندان توصیه نمود: رمز‌های بانکی خود را بصورت دوره‌ای تغییر داده و از آن که جزئی از اسناد محرمانه شما به شمار می‌آید مراقبت نمایید.

وی در پایان از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا(www.cyberpolice.ir) به این پلیس اعلام دارند.