رئیس پلیس فتا کردستان با بیان اینکه محتویات سایت‌های بازاریابی توسط افراد بار گزاری می شود و احتمال انگیزه کلاه‌برداری در پس این تبلیغات می باشد، از شناسایی یک کلاهبردار سایت دیوار خبرداد . 

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان اظهار داشت: شهروندان هنگام خرید از اپلیکیشن و سایت‌های بازاریابی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فعال هستند‌، باید دقت داشته باشند ؛ چون عرضه‌ کننده این اجناس، افراد هستند و خود شرکت بازاریابی نظارتی بر عرضه و کیفیت اجناس ندارند‌، لازم است همشهریان پس از رؤیت جنس نسبت به پرداخت وجه اقدام کنند.

وی ادامه داد: در پی ارجاع پرونده‌ای با موضوع کلاه‌برداری در فضای مجازی از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج، شاکی اظهار داشت، از طریق سایت اینترنتی دیواراقدام به خرید یک دستگاه سیستم صوتی نمودم و مبلغ ۵ میلیون ریال را به‌عنوان پیش‌ پرداخت به شماره کارت‌بانکی معرفی‌شده  واریز کردم اما پس از واریز وجه فروشنده پاسخگوی تعهدات خود نبود.

سرهنگ دانش پور بابیان اینکه در پی وصول این شکایت موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرارگرفت و در این رابطه پرونده ای تشکیل شد ، گفت: پس از انجام اقدامات پلیسی و کار فنی فردی که اهل و ساکن شهر پرند استان تهران بود‌، شناسایی و ضمن احضار به پلیس فتا، گوشی هوشمند وی موردبررسی قرار گرفت و مستندات مربوطه در خصوص پرونده استخراجشد .

این مقام مسئول بیان داشت : متهم در اظهارات خود معترف شد درسایت دیوار به انگیزه کسب منافع مالی اقدام به درج آگهی کذب در خصوص فروش سیستم صوتی کرده و شاکی جهت خرید مبلغ ۵ میلیون ریال به‌حساب من واریز نموده‌، اما پس از واریز وجه دیگر جواب‌گوی شاکی نبودم‌.

رئیس پلیس فتا استان کردستان با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش گفت: صرف درج یک آگهی در فضای مجازی‌، تضمینی بر واقعی بودن آن نیست و شهروندان دقت لازم را داشته باشند که بسیاری از آگهی‌های وسوسه کننده در فضای مجازی می‌تواند دامی از سوی کلاه‌برداران جهت به دام انداختن افراد ساده باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه آگهی فروش در فضای مجازی و سایت‌های پرطرفدار واسطه‌گر اینترنتی نظیر دیوار و … پس از مشاهده کالا یا خدمات انجام‌شده، جهت ادامه فرایند از بستر حقیقی و فیزیکی اقدام کنند.