عضو فراکسیون ورزش مجلس اقدام عربستان سعودی و امارات نسبت به شکایت از کاروان تیم پارالمپیک کشورمان را اقدامی سیاسی و بهانه‌جویانه دانست و گفت: درج عبارت «خلیج فارس» بر روی لباس‌های ورزشکاران ایرانی تناقضی با قوانین ندارد.

به گزارش پایان نیوز، همایون یوسفی ضمن انتقاد از رفتار مسئولان کمیته المپیک عربستان سعودی و امارات نسبت به شکایت از کاروان تیم پارالمپیک کشورمان به دلیل درج عبارت «خلیج فارس»،گفت: اقدام این دو کشور سیاسی بوده و می‌توان اذعان کرد که آنها حتی در عرصه‌های ورزشی نیز به دنبال بهانه‌تراشی و تنش‌زایی هستند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درج عبارت «خلیج فارس» بر روی لباس‌های ورزشکاران و قهرمانان ایرانی هیچ تناقضی با قوانین ندارد و شکایت دو کشور مذکور صرفا زیاده‌خواهی است، اظهار کرد: طبق اسناد تاریخی موجود بر همگان واضح و روشن است که نام این خلیج، همیشه فارس بوده و هیچ کشور عربی نمی‌تواند با سیاسی‌کاری چنین واقعیت تاریخی را کتمان کند.

وزارت امور خارجه نسبت به اقدام سیاسی عربستان سعودی و امارات در عرصه ورزش اعتراض جدی انجام دهد

وی با بیان اینکه مسئولان کشورمان خصوصا وزارت امور خارجه باید به نوع عکس‌العمل سیاسی عربستان سعودی و امارات اعتراض جدی انجام دهند، ادامه داد: عرصه ورزش جایگاه طرح مسائل سیاسی نیست و نباید با اقدامات ناشایست و بیان مسائل غیر واقعی به ورزشکاران لطمه وارد کرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه کاروان پارالمپیک ایران  عملکرد خوبی در مسابقات ریو ۲۰۱۶ داشته است، خاطرنشان کرد: مسئولان کاروان پارالمپیک کشورمان باید با اتخاذ تدابیر مناسب، از بروز مشکل برای ورزشکاران و قهرمانان ایرانی جلوگیری کنند و در جایگاه قانونی اعتراض خود را نسبت به اقدام سیاسی عربستان سعودی و امارات به کمیته برگزاری بازی‌های پارالمپیک اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عربستان سعودی و امارات در ادامه تلاش‌های خود برای جریان‌سازی علیه جمهوری اسلامی ایران، به بهانه اینکه درج عبارت «خلیج فارس» و همچنین تصویر پرچم و نقشه ایران بر روی لباس و وسایل اعضای کاروان المپیک «تحریک آمیز» است از کاروان تیم پارالمپیک کشورمان به کمیته برگزاری بازی‌های پارالمپیک شکایت کرد./

انتهای پیام