سخنگوی هیئت نظارت مجلس نسبت به توئیت محمود صادقی درباره شکایت وزیر اطلاعات از خودش واکنش نشان داد.

وزیر اطلاعات شکایت از صادقی را به رئیس مجلس ارائه کرده بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محمد جواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، در واکنش به توئیت محمود صادقی نماینده مردم تهران مبنی بر اینکه هیچ شکایتی از وزیر اطلاعات به مجلس نرسیده و  سخنگوی هیئت نظارت اشتباه کرده است، گفت: آقای صادقی خودشان حقوقدان هستند و می‌دانند که همه شکایت‌ها به صورت مستقیم از سوی قوه قضاییه به مجلس ارسال نمی‌شود.

او افزود: برخی شکایات از سوی افرادی دارای جایگاه حقوقی به هیئت نظارت بر نمایندگان و برخی دیگر از شکایت‌ها هم مستقیم به هیئت رئیسه مجلس و شخص لاریجانی رئیس مجلس ارائه می‌شود که آنها این شکایات را به هیئت نظارت ارجاع می‌دهند.

جمالی تأکید کرد: وزیر اطلاعات طی نامه‌ای به لاریجانی از آقای صادقی شکایت کرده است که آقای جعفری رئیس دفتر لاریجانی به نیابت از رئیس طی نامه‌ای در تاریخ بیستم آذر ماه سال ۹۸ خواستار بررسی موضوع در هیئت نظارت شده است.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: وزیر اطلاعات از هیئت نظارت بر نمایندگان خواسته است تا روند بررسی فعالیت‌های صادقی در موضوع مطروحه را پیگیری و از حرکت‌های خلاف منافع ملی جلوگیری شود.

جمالی اظهار کرد: همچنین شکایت ربیعی وزیر سابق کار از رستمیان نماینده مردم سلسله در جریان بررسی استیضاح ربیعی پس از بررسی‌های متعدد طی یکسال اخیر مختومه شد و اظهارات رستمیان خلاف وظایف نمایندگی شناخته نشد.

انتهای پیام /