دادستانی استانبول برای دو نفر از نزدیکان محمد بن سلمان در ارتباط با قتل جمال خاشقجی قرار بازداشت صادر کرد.

به گزارش  پایان تیتر به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادستانی استانبول برای احمد العسیری و سعود القحطانی، دو نفر از نزدیکان محمد بن سلمان در ارتباط با قتل جمال خاشقجی (روزنامه‌نگار منتقد سعودی) قرار بازداشت صادر کرد.

دولت ترکیه همچنین از مقامات عربستان سعودی خواسته است متهمان این پرونده (قتل خاشقجی) را به ترکیه تحویل دهند.

یک مقام بلندپایه ترکیه‌ای تاکید کرد اقدام دادستانی این کشور بیانگر آن است که آنکارا به این نتیجه رسیده که ریاض اقدامی رسمی علیه العسیری و القحطانی انجام نخواهد داد.

روزنامه وال استریت ژورنال روز شنبه بخش‌هایی از یک گزارش محرمانه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را منتشر کرد که در آن فاش شده بود محمد بن سلمان چند ساعت قبل از قتل خاشقجی، یازده پیام به سعود القحطانی، مشاور خود که جوخه ترور را تشکیل داده بود و بر آن نظارت می کرد، فرستاده است که همین نشان می دهد ولیعهد سعودی از طرح ترورِ از پیش طراحی شده آگاه بوده است.

در گزارشی دیگر، واشنگتن‌پست ماه گذشته به نقل از منابع آگاه نوشت سازمان سیا پس از بررسی مستندات، با اطمینان بالا به این جمع‌بندی رسیده که محمد بن‌سلمان شخصا دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است.

جمال خاشقجی که ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست بود، دوم اکتبر (دهم مهرماه) درست از لحظه‌ای که وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد، ناپدید شد تا اینکه مقامات سعودی سرانجام پس از دو هفته انکار، به قتل او در داخل ساختمان کنسولگری اعتراف کردند. هنوز از سرنوشت جسد وی خبری در دست نیست.

انتهای پیام/