عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه گسترش فرهنگ استفاده از محصولات حلال درجهان و ضرورت پیشروبودن ایران اسلامی دراین حوزه بر کسی پوشیده نیست،گفت:ظرفیت های بسیاری برای صادرات محصولات حلال ایرانی در کشور وجود دارد.

به گزارش پایان نیوز، رسول خضری درباره  لایحه ی  پیشنهادی استفاده  از نشان حلال بر روی کالاهای ایرانی در برنامه ششم  توسعه،گفت:بنده به عنوان پیشنهاد دهنده طرح مذکور  را برای عملیاتی شدن در برنامه ششم  توسعه ارائه دادم

موضوع طهارت و حلیت  از  مبانی اصلی  زندگی مسلمانان در جهان

وی افزود:در حال حاضر  بسیاری  از  کشورهای اسلامی  و حتی کشورهای غیر اسلامی با توجه  به منافع اقتصادی  و گردش اقتصادی  بیش از  دو هزار میلیارد دلار در سال از جمله ترکیه،مالزی ،امارات،اندونزی استرالیا،انگلستان و….  در این حوزه بسیار  فعال هستند،ولی متاسفانه  هنوز جمهوری  اسلامی  ایران  به صورت جدی  و نظام مند وارد این عرصه نشده است.

ظرفیت های بسیاری برای صادرات محصولات حلال  ایرانی در کشور وجود دارد

خضری ادامه داد:تولیدکنندگان  و واردکنندگان ایرانی دربسیاری از موارد مجبور به استفاده  از خدمات سایرکشورها می شوند که علاوه برضعف معنوی این موضوع  برای کشور  موجب  تحمیل  هزینه های چندهزار دلاری  بردوش فعالان  اقتصادی کشور  می شود.

عضوکمیسیون  اجتماعی مجلس با بیان اینکه گسترش فرهنگ استفاده از محصولات حلال در جهان ضروری است وپیشرو  بودن ایران اسلامی در این حوزه برکسی پوشیده نیست،گفت:با وجود زندگی  بیش از دومیلیارد مسلمان در دویست کشور  جهان  و  با  توجه به اینکه موضوع طهارت و حلیت از مبانی اصلی  زندگی مسلمانان  است،ظرفیت های بسیاری برای صادرات محصولات حلال  ایرانی در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛متن پیشنهاد “رسول خضری”  درباره استفاده  از نشان حلال بر روی کالاهای ایرانی در برنامه ششم  توسعه به شرح زیر است: وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی موظف است،نسبت به نظارت بر تولید،واردات  و صادرات محصولات سلامت محور حلال و طاهر،شامل مواد و فرآورده های خوردنی و آشامیدنی،آرایشی و  بهداشتی،دارویی، داروهای طبیعی، بیو لوژیک،مکمل ها  و ملزومات  پزشکی اقدام نماید،به نحوی که تمامی محصولات سلامت محور  تولیدی ، وارداتی و صادراتی تائیدیه و گواهی مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری  اسلامی ایران  را داشته باشند./

پایان پیام