فرماندار تهران در نشست شورای اداری استان از تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین به طور کامل تا ۱۰روز آینده خبر داد.

به گزاش پایان نیوز ؛ عیسی فرهادی فرماندار تهران در نشست شورای اداری شهرستان تهران که در روز شنبه ۱۶بهمن در محل فرمانداری تهران برگزار شد ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: وجود ۲۴۰ هزار شهید، ۵۰۰ هزار جانباز و ۴۷ هزار نفر آزاده ماحصل این انقلاب است که برگرفته از انقلاب کربلا است.

وی افزود: این انقلاب آنقدر ارزش دارد که بیشتر از این می‌توان بهای آن را پرداخت.

فرهادی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: استقرار و مشارکت‌ مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب از مهمترین دستاوردهای این انقلاب به شما می‌رود، در طول ۳۸ که از انقلاب می‌گذرد ۳۴ انتخابات در کشور برگزار شده که ۲ انتخاباتش در سال آینده برگزار خواهد شد.

وی افزود: یک انتخابات در کشور حتی در طول ۸ سال جنگ تحمیلی به تاخیر نیافتاد و همه ارکان نظام در این انتخابات حق انتخاب داشتند چه در خبرنگان و یا مجلس شورای اسلامی و اوج آن انتخاب جمهوری اسلامی در زمان امام راحل بود.

فرماندار تهران با تاکید بر اینکه مردم سالاری کشورمان در دنیا بی‌نظیر است گفت: اوج مشارکت مردم در اداره حکومت و تداوم آن است که امروز شاهدیم این مردم در انتخابات سازندگی کشور و راهپیمایی‌ها و هرجا که نیازمند وحدت و یکپارچگی باشد حضوری چشم‌گیر دارند.

وی افزود: در روزهایی اخیر نیز شاهد این اتحاد مردم بودیم که در زمان فوت آیت الله هاشمی در مراسم تشییع‌اش حاضر شدند و حتی در مراسم تشییع شهدای آتش‌نشان به خوبی وحدت خود را به جهان نشان دادند و این در جای خود قابل تحسین است.

فرماندار تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات شورای اداری استان در بخش آموزش و پرورش گفت: در گذشته تعداد تحصیل‌کردگان در برخی از شهرستان‌ها به اندازه انگشتان دست بود اما امروزه بیش از ۵میلیون دانش‌آموز تحصیل می‌کند.

وی افزود: امروز بیش از ۵۰درصد بودجه کشور بر اساس مالیات تقسیم می‌شود و در بخش سرمایه‌گذاری و زیرساخت‌ها نفت نقش چشم‌گیری داشته است.

وی با اشاره به تولیدات کشاورزی در کشور گفت: در گذشته فقط ۲۴ میلیون تن تولید کشاورزی داشتیم اما امروز بیش از ۱۲۰میلیون تن تولیدات کشاورزی مان افزایش یافته است که به همین میزان در بخش‌های معادن، فولاد، سیمان و غیره به همین صورت افزایش تولید داشتیم.

فرماندار تهران با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در طول ۳ سال گذشته تصریح کرد: یکی از این دستاوردها فروش نفت است که در گذشته زیر ۲ میلیون بشکه تولید داشتیم که امروز به ۴میلیون بشکه رسیده است.

فرهادی همچنین گفت: امسال دومین سال است که به بخش خودکفایی گندم رسیده‌ایم و نزدیک به ۳میلیون تن این کالای استراتژیک را صادر می‌کنیم و از تورم بالای ۴۰درصد به نرخ تک رقمی رسیدیم.

فرماندار تهران با بیان اینکه تثبیت قیمت‌ها و بازار کار مهم است گفت: درطول این ۳ سال در ایام عید نگرانی‌ برای تهیه کالا و مایحتاج مردم وجود نداشته است.

فرهادی با اشاره به مسئله ناامنی در کشورهای منطقه گفت: امروز شاهدیم که دشمنان نظام سعی دارند با برداشت‌های متفاوتی ناامنی را به بخش داخلی کشور هدایت کنند اما امنیت کشورمان برقرار و نیروی انتظامی ، شورای تأمین استان، شورای عالی ملی با نگهبانی و حراست باعث امن ساختن کشور هستند.

وی با اشاره به پروژ‌ه‌های عمرانی استان گفت: نزدیک به ۴۸ پروژه عمرانی با اعتبار ۸۳۳میلیارد تومان آماده افتتاح است که تا امروز ۳۷ پروژ‌ه‌ آن افتتاح و مابقی در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

فرهادی با اشاره به حادثه اخیر ساختمان پلاسکو و زحمات شبانه‌روزی که امدادگران در آن منطقه انجام دادند گفت: در طول آواربرداری این ساختمان ۳۰هزار تن نخاله جمع‌آوری شد و همه این اقدامات با هماهنگی و انسجام کامل امدادگران و شورای تأمین استان انجام شد.

فرماندار تهران با اشاره به وضعیت ساختمان علاءالدین و احداث غیر اصولی طبقه هفتم این ساختمان تصریح کرد: در سال ۹۱ حکم تخریب علاءالدین از سوی شهرداری صادر شد و شورای تأمین استان و فرمانداری پیگیری وضعیت این ساختمان بودند و کمیسیون ماده ۱۰۰نیز بر غیر اصولی بودن این طبقه اذعان داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به دستورات و حکم‌های تخریبی که صادر شد تا امروز ۱۰۰درصد دیوارهای طبقه هفتم این ساختمان برداشته شده و مابقی در طول ۱۰روز آینده تخریب خواهد شد.

فرماندار تهران خاطر نشان کرد: وجود ۲هزار و ۵۰۰حکم تخریب در طول ۳سال گذشته بی‌نظیر است و این نشان از این دارد که شورای تأمین استان و دستگاه‌های مسئول با هماهنگی و انسجام سعی در تأمین امنیت استان دارد.

انتهای پیام/