پایان تیتر: سردار وحید مجید

رئیس پلیس فتا فراجا از اجرای طرح عملیاتی پلیس فتا در خصوص برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی بر اساس مطالبات مردمی و به خصوص کاربران فضای سایبر خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، سردار وحید مجید در تشریح این خبر اظهار داشت: در حوزه اقدامات پیش دستانه مقابله و برخورد با مصادیق رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی؛ با اشراف سایبری و اجرای طرح های عملیاتی مختلف هر گونه فعالیت مجرمانه پیرامون اشاعه و ترویج فحشا و موارد سوء اخلاقی رصد می شود و برخورد با مرتکبان و مجرمان در دستور کار پلیس فتا قرار دارد.


این مقام ارشد انتظامی با اشاره به مصادیق مجرمانه در خصوص ” اشاعه و ترویج فحشا در فضای مجازی ” نظیر ترغیب به ” بی حجابی، تن نمایی، مدلینگ مبتذل، لایوهای مستهجن غیراخلاق ، پیکر تراشی و غیره ” افزود: تا کنون با انجام ۷۶۴۳ رصد عام صورت گرفته تعداد ۱۹۲۷ مورد شناسایی انجام شده  و بالغ بر  ۵۰۰ فقره اقدام قضائی و عملیاتی شامل  تذکر، احضار، حذف و مسدود سازی صورت گرفته است.
رئیس پلیس فتا فراجا تصریح کرد: بر اساس مطالبات مردمی و به خصوص کاربران فضای سایبر کارگروه های ویژه عملیاتی در پلیس فتا در حال رصد فضای مجازی بوده و در صورت مواجهه با هر گونه مصادیق رفتارهای هنجارشکنانه و غیر اخلاقی شناسایی و بر خورد با مرتکبان و مجرمان را در دستور کار خود قرار خواهند داد.
سردار مجید بیان داشت : بر اساس مستندات موجود تعدادی از پرونده های تشکیل شده در حوزه رفتارهای هنجارشکنانه در حوزه کانال ها و صفحات صیغه یابی، دوست یابی، مدلینگ، اخاذی و غیره از طریق طرح شکایت از سوی شکات و به صورت پرونده های کثیر الشاکی به این پلیس ارجاع شده و رسیدگی به این پرونده ها در اولویت های انتظامی قرار دارد.

انتهای پیام/