رئیس مجمع نمایندگان تهران گفت: نیازمند بازنگری دقیق وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم.

به گزارش پایان نیوز، محمدرضا عارف عضر امروز در نشست با اعضای شورای شهر تهران ضمن ابراز امیدواری از همکاری مجمع نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر، گفت: تهران با مشکلاتی از قبیل بافت‌های فرسوده، ‌حاشیه‌نشینی، ترافیک و… روبه‌رو است که به عنوان نمونه در مسأله ترافیک هنوز به راه‌حل مناسبی نرسیده‌ایم.
وی با اشاره به واگذاری امور خدماتی گفت: از برنامه سوم توسعه باور این بود که خدمات واگذار شوند و در آن زمان چون سیاست‌های کلی اصل ۴۴ تدوین نشده بود و بخش‌هایی با تفسیری که شورای نگهبان از قانون داشت متفاوت بود اما امروز با داشتن سیاست‌های اصل ۴۴ در مورد واگذاری‌ها هیچ منعی وجود ندارد.
رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: به نظر می‌رسد که به یک بازنگری دقیق بر روی وظایف و اختیارات شورای شهر و روستا نیاز داریم و هم‌چنین فراکسیون امید این آمادگی را دارد تا با الگوگیری از کشورهایی که در این زمینه موفق بوده‌اند کمک‌های لازم را انجام دهد.
عارف در ادامه با تأکید بر این که سیاست‌های اصل ۴۴ این جهت‌گیری‌ها را نشان می‌دهد، گفت:‌ باید اولویت‌های میان‌مدت و درازمدت پیش‌بینی شود و هم‌چنین کمیته‌های تخصصی که پیش از این هم بین مجمع تهران و اعضای شورای شهر وجود داشته باید مجدداً‌ تشکیل شده و کار خود را دنبال کنند و به گونه‌ای عمل کنیم که مستقل از دوره مجلس یا شوراها باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس درباره برخی اظهارات اعضای شورای شهر حاضر در جلسه که گفتند با مسائل سیاسی برخورد می‌شود، گفت: از ابتدا هم برنامه‌ریزی کردیم که مسائل مربوط به شهر تهران در مجمع تهران پیگیری شده و مسائل سیاسی را در فراکسیون امید دنبال کنیم.
وی در پایان اظهار کرد: در زمینه فعال شدن کمیته‌ها هم باید به یک توافق کلی برسیم و رییس شورای شهر سه نفر را معرفی کنند و ما هم در مجمع تهران برنامه‌ریزی می‌کنیم که جلسات کمیته‌ها به طور منظم برگزار شود و ما هم به طور فصلی یا هر دو ماه یک بار جلسات مجمع با شورای شهر را داشته باشیم.
انتهای پیام/