رییس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی که از طریق ایجاد یک کانال تلگرامی جعلی اقدام به انتشار اکاذیب و تشویش اذهان عمومی می‌کرد، خبر داد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ “علی جمالی” رییس پلیس فتا ایلام در تشریح این خبر گفت: در پی رصد کارشناسان پلیس فتا ، کانالی که اقدام به نشر مطالب و اخباری کذب در مورد وقوع سیل اخیر و دیگر مسائل اجتماعی می‌کرد، شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی اقدامات برای دستگیری مدیر آن آغاز شد.

رییس پلیس فتا ایلام افزود: با انجام اقدامات فنی، تخصصی و اطلاعاتی ، متهم که در یکی از شهرستان‌های تابعه بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرد دستگیر شده در ابتدا منکر اتهام خود شد اما پس از مواجهه با مستندات محکم و غیر قابل انکار پلیس به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد،از تحویل متهم به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش خبر داد .

این مقام مسوول اظهار داشت: این فرد با تغییر در تصاویر و ترکیب عکس‌ها و فیلم‌های مختلف و با وارونه جلوه دادن حقیقت با انتشار اخبار کذب در راستای بدبین کردن مردم به خصوص در موضوع سیل اخیر به تشویش اذهان عمومی می پرداخت.

سرهنگ جمالی در پایان به چنین افرادی که با انتشار مطالب و اخبار کذب سعی در ایجاد جو بدبینی در بین مردم و تشویش اذهان عمومی را دارند، گفت: برابر قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد.