سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: عضویت در فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی ملاک عمل این شورا برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات نیست و معیار ارزیابی‌های شورای نگهبان شرایطی مطرح‌شده در قانون انتخابات است.

به گزارش پایان نیوز،

محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اخیراً در مصاحبه‌ای نسبت به تشکیل فراکسیون اعتدالیون مجلس دهم واکنش نشان داد و مدعی شد: به نظر می‌رسد دلیل حضور برخی از اعضای فراکسیون امید در این فراکسیون، ترس از ردّ صلاحیت در انتخابات مجلس آینده باشد.

از این رو سراغ عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان رفتیم تا نظر این شورا درباره این مسئله را جویا شویم.

عباسعلی کدخدایی داشت: اصولگرایی و اصلاح‌طلبی هیچ‌کدام برای شورای نگهبان تفاوتی نمی‌کند، همه آنها ۲ بالی هستند که می‌توانند در کشور خدمت کنند.

وی افزود: ملاک ارزیابی‌های شورای نگهبان شرایطی و موانعی است که در قانون انتخابات آمده است، اگر شرایط یک داوطلب انتخابات منطبق با آن شرایط و موانع قانون انتخابات باشد، مشکلی برای تأیید صلاحیت ندارد، فرقی هم نمی‌کند آن داوطلب در چه فراکسیونی در مجلس شورای اسلامی عضو یا به چه گروهی منتسب باشد.

به گزارش فارس؛ سخنگوی شورای نگهبان در پایان تأکید کرد: عضویت در فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی ملاک عمل برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات در شورای نگهبان نیست، ما هیچ وقت اینگونه عمل نکردیم و نمی‌کنیم.

انتهای پیام/