نظری گفت: معاونت ترافیک در اقدامی خلاف مصوبه، کارت بلیت‌هایی با مبلغ ۳۵۰ هزار تومان به خبرنگاران می‌دهد.

به گزارش پایان تیتر، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود که در آغاز صد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران به معاونت ترافیک و حمل ونقل شهرداری تهران داد، گفت: طبق مصوبه شورای شهر تهران کارت بلیت مترو و اتوبوس برای خبرنگاران باید به طور یکساله رایگان و بدون مبلغ باشد.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در تخلفی آشکار معاونت ترافیک در تخلفی آشکار از مصوبه شورای شهر، سال گذشته به جای کارت بلیت یکساله کارت بلیتی با مبلغ ۳۵۰ هزار تومان را در اختیار خبرنگاران گذاشته است و گویا امسال هم قرار است طبق مصوبه عمل نشود و به جای کارت بلیت مدت دار، کارت بلیت مبلغ دار به خبرنگاران بدهد.

وی افزود: در همین راستا تاکید می‌کنم که باید طبق مقررات بلیت متروی خبرنگاران یکساله و بدون مبلغ باشد.

نظری در ادامه با اشاره به کشف کارت بلیت ۴۷ ساله توسط پلیس اظهار کرد: این مورد باید بررسی انجام شود و اگر افرادی توانستند بلیت مترو را هک کنند که چه باگ‌های امنیتی در کارت‌ها وجود دارد.

عضو شورای شهر تهران در ادامه به مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون اشاره کرد و گفت: طرح این مصوبه پس از ساعت‌ها کار کارشناسی آماده شده است و در ۲۳ بهمن سال گذشته به تصویب رسید که بر آن اساس شهرداری تهران ملزم به اجرا‌ی آن شد.

نظری ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر که حدود ۴ ماه از لازم‌الاجرا شده این مصوبه می‌گذرد شهرداری تهران و معاونت خدمات شهری شهرداری اقدام خاصی برای اجرای این مصوبه نکرده‌اند.

وی افزود: این تعلل شهرداری در حالی رخ داده که حضور بدون ساماندهی دست فروشان و مشاغل سیار مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده که از مهم‌ترین آن وضعیتی است که در چهار راه ولیعصر شاهد آن هستیم و لذا از شهرداری تهران می‌خواهم هر چه سریعتر این مصوبه را اجرایی کرده و تا آن زمان از هر گونه برخورد احساسی و سلیقه‌ای بر خلاف مصوبه خودداری کند.

انتهای پیام/