باطنی گفت: عمل زیبایی اگر توسط فرد غیرحرفه‌ای انجام شود در زندگی، نگرش و فعالیت فرد در جامعه تأثیرات منفی می‌گذارد.

به گزارش  پایان تیتر، حامد باطنی فوق تخصص جراح پلاستیک و دبیر کنگره ملی جراحان پلاستیک و ترمیمی در نشست خبری این کنگره اظهار کرد: کنگره جراحی پلاستیک از یکم تا ۳ اسفند ماه برگزار می‌شود؛ موضوع جراحی پلاستیک زنان و اعمال کم تهاجمی در این کنگره مورد بحث قرار خواهد گرفت.
وی افزود: در این کنگره از کشور‌های اروپایی، آمریکای جنوبی، فرانسه، ایتالیا، برزیل و انگلستان سخنران خواهیم داشت، همچنین در این کنگره جراحی زنده نیز انجام می‌شود.
باطنی بیان کرد: جراحی زنان یکی از موضوعات مهم در جراحی پلاستیک است که امروزه جزء شایع‌ترین جراحی‌ها به شمار می‌رود؛ در این کنگره بازسازی مشکلات زیبایی بانوان و آسیب‌های حاصل از بیماری بدخیم یا بارداری و همینطور اصلاح و زیباسازی در این کنگره مورد بحث قرار می‌گیرد؛ همچنین از اعمال کم تهاجمی مانند روش‌های غیرجراحی، استفاده از مواد خارجی و تکنیک‌های مربوطه اشاره خواهد شد.
دبیر کنگره ملی جراحان پلاستیک و ترمیمی ادامه داد: در کل دنیا تقاضا‌های زیبایی بسیار زیاد است که در برخی بیشترین عمل مربوط به بینی و در برخی دیگر مربوط به تراشه بدن است که در این نوع عمل چربی‌های بدن با کمک روش بسته از بدن خارج می‌شود، همچنین عمل‌های مربوط به ناحیه سینه نیز تقاضای زیادی دارد.

جراحی زنان از موضوعات مهم در جراحی پلاستیک

وی تصریح کرد: انجام اعمال تزریق بوتاکس و جوان‌سازی تقاضای زیادی دارد، اما باید گفت اگر این عمل به درستی و توسط فرد حرفه‌ای انجام نشود عوارض زیادی برای فرد خواهد داشت، اما اگر این عمل به درستی انجام شود در زندگی، نگرش و فعالیت فرد در جامعه تأثیر خوبی خواهد گذاشت، ما در صورتی زیبایی بازسازی را قبول می‌کنیم که فرد واقعاً نیاز به این عمل داشته باشد در غیر این صورت سعی می‌کنیم فرد را از انجام این کار منصرف کنیم، عمل جراحی به بسیاری از افراد کمک می‌کند تا اعتماد به نفسشان بالا رود.
باطنی تشریح کرد: انجمن علمی جراحی در جریان وضعیت عمل‌های مربوط به این رشته قرار می‌گیرد و سعی می‌کند در موارد لزوم زنگ خطر را تکان دهد و اگر با موردی برخورد کند که غیرقانونی این عمل‌ها را انجام دهد به شدت با آن‌ها برخرود خواهد کرد.
دبیر کنگره ملی جراحان پلاستیک و ترمیمی ادامه داد: در جراحی پلاستیک و ترمیمی واقعیت موضوع این است که اگر پزشک مدت کوتاهی از تحقیقات به روز جامعه فاصله بگیرد امکان ارائه خدمات بهینه به بیماران را نخواهد داشت؛ در کار‌های پزشکی احتمال مداخله وجود دارد و کسانی که در آرایشگاه یا هر مکان غیرقانونی دیگری اقدام به عمل‌های جراحی پلاستیک می‌کند، نمی‌تواند به خوبی عمل جراحی را پیش ببرد که کاملاً به ضرر فرد خواهد بود.

وضعیت قیمت خدمات عمل جراحی

باطنی درباره بحث تحریم‌ها در قیمت خدمات عمل جراحی گفت: با مشکلاتی که برای کشور و تحریم‌ها به وجود آمده است هیچ تغییری در ارائه خدمت نخواهد شد و مسلماً هر پزشکی باید اقدام به خرید با کیفیت کند.
وی یادآوری کرد: عمل پزشکی اگر به درستی انجام نشود منجر به عوارض و مرگ و میر خواهد شد، بعضی عوارض کوچک ممکن است تأثیرات مخربی در دیگر اندام‌ها داشته باشد، متأسفانه تبلیغات نادرست در این زمینه نقش بغرنجی دارند و باید کاری کرد سطح آگاهی مردم افزایش یابد.
انتهای پیام/