بسیاری از افراد وقتی برای کاهش وزن رژیم می گیرند مدام گرسنه می شوند اما به کمک یک راه حل ساده می توان احساس سیری پیدا کرد و به سرعت لاغر شد.

به گزارش پایان نیوز؛ وقتی قصد دارید وزن خود را کاهش دهید، به دلیل دریافت کالری کمتر، مدام گرسنه می شوید اما اگر بتوانید میزان فیبر غذای خود را افزایش دهید، آنگاه کمتر احساس گرسنگی سراغ تان خواهد آمد.

برای ایجاد احساس سیری و کاهش اشتها بهترین راه استفاده از غذاهای با فیبر بالا محسوب می شود البته باید توجه کنید که برخی غذاها در عین حال فیبر زیاد و چربی و کالری بیشتری هم دارند. اگر می خواهید احساس گرسنگی به سراغتان نیاید و به سرعت وزن کم کنید، از لیست غذاهای زیر استفاده کنید. مزیت غذاهای این لیست این است که فیبر آنها زیاد و چربی و کالری شان کم است. این غذاها سبک هستند و می توانید به عنوان میان وعده آنها را مصرف کنید تا در طول مدت رژیم به سرعت لاغر شوید.

تربچه  ترد و طعم دار است و کالری بسیارکمی دارد. این سبزی بدون چربی را به راحتی می توان در یخچال نگه داری کنید و به عنوان میان وعدهآن را میل کرد. در میان سبزیجات، بیشترین فیبر از آن تربچه ها نیست، اما درعوض با مصرف ۹ عدد تربچه، حدود ۲۰ کالری و ۲ تا ۳ گرم فیبر دریافت می کنید، اگر دوست ندارید تربچه را خالی بخورید، آن را به سالاد خود اضافه کنید تا تندی کمی هم به سالاد خود داده باشید.

نخود از غذاهایی است که فیبر بالایی دارد. نصف فنجان نخود پخته شده ۱۴۰ کالری و ۶ گرم فیبر دارد، اگر طعم آجیل مانند نخود را دوست دارید، می توانید آن را به تنهایی یا در کنار وعده های غذایی اصلی خود مصرف کنید. می توانید از نخود برای تهیه ی حمص استفاده کنید، این پیش غذای خاورمیانه ای، میان وعده ای فوق العاده مفید است البته برای اینکه کالری آن کم باشد،باید  آن را بدون ارده تهیه کنید همچنین می توانید نخود را به سالاد یا سوپ هم اضافه کنید.

یک عدد گلابی می تواند احساس گرسنگی شما را  از بین ببرد و مقدار زیادی فیبر را وارد بدن تان کند، یک گلابی رسیده ی کوچک تنها ۸۵ کالری دارد، اما ۵ گرم فیبر برای شما فراهم می کند. نگهداری گلابی کمی دشوار است سعی کنید گلابی ها را خیلی خوب انتخاب و از آنها به خوبی نگهداری کنید و دیگرمجبور نمی شوید پس از مدت کوتاهی آنها را دور بریزید و پول خود را هدر دهید.

نخودفرنگی سرشار از فیبر بوده و نگهداری و انجماد آن هم فوق العاده راحت است. نصف فنجان نخودفرنگی ۶۲ کالری، ۴٫۴ گرم فیبر و ۴ گرم پروتئین دارد، می توانید نخودفرنگی را به سالادهای خود اضافه کنید و هرجا مایلید، نخودفرنگی را به غذاهای خود اضافه کنید، اگر می خواهید نخودفرنگی عضو اصلی غذای شما باشد، حتما از دستورالعمل های غذاهای کم کالری استفاده کنید.

استفاده از گل کلم، بهترین گزینه و ارزانترین راه برای اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی است، یک فنجان از این سبزی ۲٫۵ گرم فیبر، ۲ گرم پروتئین و تنها ۲۵ کالری دارد ازآنجایی که گل کلم سبزی محبوب و فراوانی است، با جست وجویی ساده در اینترنت، دستورالعمل های بسیار زیادی برای تهیه ی غذاهای حاوی گل کلم خواهید یافت. این سبزی ترد را می توانید خام بخورید یا می توانید مانند پوره ی سیب زمینی، پوره ی گل کلم تهیه کنید برخی از مردم از آن در تهیه ی پیتزا استفاده می کنند.

فرمولی معجزه آسا برای کاهش اشتها و لاغری سریع+ اینفوگرافی

انتهای پیام/