رئیس پلیس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی دروغین فروش بلیط کنسرت اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌ کرد، خبر داد .

به گزارش پایان تیتر، رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در یکی از سایت‌های واسطه گر با ترفند فروش بلیط کنسرت، اقدام به دریافت وجه و رزرو تلفنی می‌ کند و هیچ‌ گونه خدماتی ارائه نمی‌نماید، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا اصفهان افزود : در روند رسیدگی به پرونده مشخص شد متهم با استفاده از این ترفند به ازای هر درخواست مبلغ یک میلیون ریال دریافت می‌ کرده که در نهایت معلوم شد تاکنون مبلغ ۳۵ میلیون ریال از این طریق از شهروندان کلاهبرداری کرده است.

این مقام مسئول عنوان داشت: با استفاده از اقدامات فنی و پلیسی، متهم مورد نظر پرونده شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس انتقال داده شد.

سرهنگ مرتضوی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: بسیاری از صفحات و تبلیغاتی که بدون مجوز فعالیت در سایت های واسطه گر یا شبکه‌های اجتماعی با عناوینی مانند فروش بلیط نیم بها، تخفیف دار  لحظه آخری اقدام به دریافت وجه می‌نمایند کلاهبرداری بوده و شهروندان باید صرفا از طریق شرکت‌های مربوطه و نمایندگان فروش آنها درخواست خدمات کنند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.