عضوکمیسیون انرژی مجلس با ابراز تاسف از وجود فساد اقتصادی در برخی سازمانها گفت:این امر مانع عملیاتی شدن اقدام و عمل برای اقتصاد مقاومتی شده و باید از منابع موجود برای رفاه و بهبود وضعیت مردم استفاده شود.

به گزارش پایان نیوز ، هدایت الله خادمی در خصوص ” عملکرد دولت در سال اقتصاد مقاومتی و میزان موفقیت در تحقق وعده ها و تامین نظر مردم “، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده بهینه از منابع مالی، امکانات و افزایش بهره وری به صورت صحیح که از حداقل امکانات بیشترین کارائی را داشته باشیم،‌ ولی متاسفانه این اتفاق با عملکرد دولت طی سالهای اخیر عملیاتی نشده است.

وی با ابراز تاسف از اینکه منابع طبیعی در این مدت به صورت خام و بدون تغییر و ارزش افزوده صادر می شود، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه نباید به صورت خام محصولات را صادر کرد، بلکه باید به صدها فرآورده تبدیل شود و بعد به فروش برسد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه باید همه اقدامات و کارها از تولید تا بهره وری مناسب در داخل کشور صورت بگیرد، افزود: ایران این توانایی را داشت که با توجه به ظرفیت ها بازارهای کشورهای منطقه را در دست بگیرد ، ولی به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب، این حوزه در برنامه های اقتصاد مقاومتی دولت مغفول ماند.

وی با تاکید براینکه متاسفانه در حوزه اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی درست عمل نشد که مقام معظم رهبری، بارها خود وارد شده و خواستار اقدامات جدی تری برای بهبود وضعیت مردم شدند، گفت: مسئولان نتوانستند اقتصاد مقاومتی را به خوبی عمل کنند و مردم عملکرد مناسبی در این زمینه مشاهده نکردند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از وجود فساد اقتصادی در برخی سازمانها ،‌تصریح کرد: این امر مانع عملیاتی شدن اقدام و عمل برای اقتصاد مقاومتی شده است،  باید جلوی فسادها گرفته شود و از منابع موجود برای رفاه و بهبود وضعیت مردم استفاده گردد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه یکی از مشکلات دیگر در این مسیر مشکلات سیستم بانکی است که نتوانسته دولت را در مسیر اقتصاد مقاومتی همراهی کند و کمکی برای بهبود تولید و اشتغالزایی باشد،‌خاطرنشان کرد: فسادهای موجود در سیستم اداری باعث بروز مشکلات فراوانی شده و باید برای ریشه کن کردن این مسائل به طور جدی وارد میدان شد و بدون تعارف با مشکلات برخورد و فساد اقتصادی را ریشه کن کرد./

پایان پیام