پایان تیتر: دکتر بهرام عین الهی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشکر از حسن اعتماد رییس جمهوری و نمایندگان مجلس، از همه ذینفعان حوزه سلامت درخواست کرد در مدیریت کرونا با این وزارتخانه همراهی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، در متن پیام دکتر بهرام عین اللهی آمده است: ضروری می دانم از حسن اعتماد رییس جمهوری و نیز نمایندگان ملت صمیمانه تشکر و قدردانی کنم. شرایط حاکم در دنیا و به تبع آن کشور اسلامی مان در مواجهه با بیماری کرونا مسئولیت خطیر و سنگین تلاشگران حوزه سلامت را دو چندان کرده است، به ویژه آنکه تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی و تأثیر آن بر شئونات مختلف نظام سلامت کشور مدیریت بیماری را دشوار می کند،  با این وجود تجربه گذشته به ویژه دوران دفاع مقدس نشان از این واقعیت دارد که هرگاه مردم عزیزمان اراده نموده اند به مدد الهی بر سختی های عظیمی فائق آمده ایم.

وی افزود:‌ امروز نیز در شروع دولت سیزدهم و عزم جدی رییس جمهوری برای مرتفع نمودن مشکلات فرارو و تاکید بر مدیریت بیماری کرونا به عنوان اولویت اول کشور بدون تردید می توان انتظار داشت که در پرتو عنایات حضرت حق تعالی و در سایه همدلی و همراهی ملت عظیم‌الشأن ایران اسلامی و نیز مدافعان حوزه سلامت خواهیم توانست گام های موثری را در انجام این مهم برداریم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اینک با استعانت از پرودگار متعال و جلب همراهی تمام ذینفعان حوزه سلامت اعم از مردم عزیزمان و نیز ارائه کنندگان خدمات در سطوح مختلف، کارشناسان، مدیران، معاونین، سیاستگذاران و همچنین سایر بخشهای دولت که به نحوی در تامین سلامت جامعه سهیم هستند، از امروز اولین گامها برای عملیاتی شدن برنامه ارائه شده با محوریت حکمرانی پاسخگو در سطوح مختلف به صورت رسمی آغاز می شود.

عین اللهی افزود:‌ ریل گذاری های صورت گرفته در بخش های مختلف از جمله سلامت که در قالب سیاست های کلی سلامت در سال ۱۳۹۳ به عنوان مهم‌ترین سند راهبردی این بخش از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ابلاغ شده، تکلیف نقش آفرینان عرصه اجرایی نظام سلامت را به خوبی مشخص نموده است.

وی ادامه داد: اینجانب تاکید می نمایم در ۴ سال آینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان تولیت نظام سلامت، در کوتاه مدت ضمن تقویت مدیریت بیماری کرونا از طریق؛ اتمام واکسیناسیون جامعه هدف تعیین شده تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به عنوان مطالبه اصلی رییس جمهور محترم، روزآمد کردن پروتکل های پیشگیرانه و جلب همراهی جامعه برای اجرای موثر آنها، مسائل موجود در بخشهای بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش پزشکی را به گونه ای شناسایی و مرتفع نماید تا اهداف مندرج در برنامه محقق گردد. یقیناً این اهداف با همراهی جامعه محترم کادر سلامت، کارشناسان، مدیران و مسئولین متدین، متخصص، مسئولیت پذیر وظیفه شناس و با انگیزه مسیر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم، ۲۰ مرداد ماه اسامی کابینه پیشنهادی خود را به مجلس ارائه کرد و بهرام عین اللهی به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح شد.

عین اللهی روز دوشنبه یکم شهریور ماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به ارائه برنامه خود پرداخت و در نهایت روز چهارشنبه سوم شهریور ماه با ۲۱۴ رای موافق، ۵۵ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع، به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب شد.

وی متولد ۱۳۳۷ متخصص چشم پزشکی، فوق تخصص قرنیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

عین اللهی در حوزه علمی و اجرایی به عنوان رئیس قطب چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مسئول کمیته جذب دانشجویی جهاد سازندگی در شورای انقلاب فرهنگی، معاون درمان بهداری کل سپاه، معاون آموزشی، دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی فعالیت کرده است.

از دیگر سوابق وی می‌توان به رئیس دفتر نظارت و ارزیابی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، مشاور سازمان بین‌المللی آموزش پزشکی WFME، دبیر انجمن آموزش علوم پزشکی ایران، عضو هیات ممتحنه بورد تخصصی چشم پزشکی کشور، عضو شورایعالی مرکز تحقیقات چشم پزشکی کشور، عضو هیات مدیره بانک چشم جمهوری اسلامی ایران، عضو شورایعالی استعدادهای درخشان وزارت بهداشت درمان و آموزش، رئیس انجمن آموزش علوم پزشکی، عضو مرکز تحقیقات لیزر پزشکی، رییس قطب چشم پزشکی، مشاور بیماری‌های چشم، شورای سیاست گذاری سلامت صدا و سیما اشاره کرد.

عین‌اللهی همچنین ۳۵ کتاب، چهار مقاله فارسی و ۹ مقاله انگلیسی در حوزه تخصصی خود تالیف کرده است.

انتهای پیام/