سخنگوی دولت گفت: هیچ چیزی برای نمایندگان محرمانه نیست، وکلای ملت می‌توانند از ابزار‌های قانونی خود استفاده کنند.

به گزارش  پایان نیوز ، محمدباقر نوبخت سخنگوی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز (سه‌شنبه، ۲۰ تیرماه) برگزار شد، گفت: تا تاریخ  ۱۸تیر ماه بالغ بر ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است، ارزش ریالی این میزان، ۷ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۴ هزار میلیارد و ۳۶۰میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شد.

وی با اشاره به جایگزینی تاکسی‌های فرسوده تصریح کرد: در بخش جایگزینی تاکسی فرسوده تا ۱۸ تیرماه ۵۱ هزار و ۳۰۱ دستگاه تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: اینکه عده‌ای می‌گویند دولت برنامه ششم توسعه را اجرا نمی‌کند درست نیست.

نوبخت گفت: قرار نیست همچون گذشته برنامه توسعه را در پاکت بگذاریم و به تک تک مدیران و مجریان بدهیم زمانی که رئیس مجلس برنامه را ابلاغ کرد قانون می‌شود و ما هم مجریان را توجیه کرده‌ایم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره اینکه نمره شما به عملکرد ایران در برجام و طرف امریکایی چند است، اظهار داشت: برجام یک قرارداد چند جانبه است؛ در کلیات بحث یه قرارداد برد- برد بود.

وی افزود: امروز کشور‌های اروپایی طرف مقابل که تعهداتی را امضا کرده‌اند آنها هم نسبت به دولتمردان امریکا اظهار نگرانی می‌کنند. دیوار تحریمی که به دور اقتصاد ایران کشیده بودند، فرو ریخت.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان درباره گلایه برخی از نمایندگان مجلس از محرمانه بودن قرار داد توتال، تصریح کرد: هیچ چیزی برای نمایندگان محرمانه نیست، وکلای ملت می‌توانند از ابزار‌های قانونی خود استفاده کنند، حق تحقیق و تفحص دارند. هرجایی که فکر می‌کنند کار خلاف قانونی صورت گرفته می‌توانند به دستگاه‌های نظارتی اطلاع بدهند.

وی اضافه کرد: اگر نمایندگان مدارکی دارند به محاکم قضایی اطلاع بدهند طرح دادن حق نمایندگان است. کشور به سمت پیشرفت حرکت می‌کند. جلوی کار را نگیرند مردم این را می‌فهمند.

سخنگوی دولت در مورد تشکیل کابینه دوازدهم و ایجاد کارگروه‌هایی به منظور بررسی و تعیین مصادیق اظهار داشت: رئیس جمهور کار گروهی تشکیل نداده است و هر کسی حسب مسئولیت اجتماعی و سیاسی خود فکر کرده که باید لیستی بدهد رئیس جمهور لیست‌ها را با علاقه گرفتند که مطالعه کنند لذا هیچ کار گروهی از سوی آقای روحانی مسئول چنین موضوعی نشده است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه گفته شده رئیس جمهور در مورد کابینه دوازدهم با رهبر معظم انقلاب دیداری داشته است، گفت: رئیس جمهور جلسات منظمی با مقام معظم رهبری دارند و در مورد مسائل مختلف کشور صحبت می کنند، ممکن است یکی از این موارد هم در مورد کابینه بوده باشد البته بنده در جریان نیستم.

نوبخت ادامه داد: رهبر انقلاب به عنوان شخص اول مملکت و رئیس جمهور به عنوان شخص دوم وقتی کنار هم می نشینند صحبت می کنند و همه مسائل را مورد توجه قرار می دهند، این موضوعی که شما اشاره کردید می تواند جز بحث هایشان بوده باشد.