مسئولان واتس اپ از نسخه جدید و بروزرسانی شده پیام‌رسان خود برای امنیت بیشتر کاربران خبر دادند.

به گزارش پایان تیتر، این روزها واتس اپ  توانسته خود را در زمره محبوب ترین پیام‌رسان‌ها قرار دهد و مانند سایر اپلیکیشن‌ها سعی دارد ویژگی‌های جدیدی را اضافه کند تا بتواند کاربران بیشتری جذب کند. خبرها نشان می‌دهد اخیرا واتس اپ برای امنیت بیشتر کاربران در فضای مجازی اقدامی متفاوت انجام داده است.

جالب است بدانید واتس اپ تنها یک نسخه بروزرسانی کوچک  را برای کاربران ایجاد کرده که موجب شده  به غول پیام‌رسان‌ها تبدیل شود. این نسخه بروزرسانی مربوط به ویژگی‌هایی چون Face ID و Touch ID بوده و در حال حاضر این دسترسی فقط برای سیستم عامل iOS و گوشی‌های هوشمند آیفون ارائه شده است و گوشی‌های اندرویدی هنوز به این ویژگی مجهز نشده‌اند.

کاربرانی که از واتس اپ  استفاده می‌کنند می‌توانند یک لایه امنیتی به پیام‌رسان خود اضافه کنند و تمامی گفتگوها و اطلاعات شخصی خود در این برنامه را با شناسه لمسی و شناسایی چهره بپوشانند و یک قفل امنیتی قوی برای محافظت از اطلاعات خود ایجاد کنند. برای بهره‌گیری از این ویژگی تنها کافیست به بخش تنظیمات،  حساب و سپس حریم خصوصی بروید و مطمئن شوید که Screen Lock را فعال کرده‌اید.

هنگامی که ویژگی Screen Lock فعال می‌شود کاربران برای ورود به برنامه باید از مرحله شناسایی اثر انگشت و تشخیص چهره عبور کنند. این روش برای ایمن کردن حریم شخصی کاربران است. اما گفتنی است؛ این لایه امنیتی به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های دریافتی  را بدون ورود به برنامه واتس اپ  و بدون مواجه شدن با  قفل  Face ID یا Touch ID پاسخ دهند.

انتهای پیام/