ورزش تقریبا نوپای کراس فیت در حالی این روزها دنبال جایگاه واقعی خود در سطح جامعه می گردد که سردمدار آن در کشورمان، بانویی به نام مریم زنبق است.

به گزارش پایان تیتر، ترکیب ژیمناستیک، وزنه برداری، بدنسازی و ورزش های کاردیو را در نظر بگیرید، تمام این رشته ها ورزشی را تشکیل می دهند که این روزها سر و صدای گسترده ای در سطح جهان پیدا کرده است. البته کراس فیت اخیرا در ایران نیز طرفداران فراوانی پیدا کرده و شاهد تاسیس باکس های (سالن کراس فیت) متعددی در نقاط مختلف کشور هستیم.

از سویی کمیته کراس فیت کشورمان که تحت ریاست سهراب آزاد اداره می شود، فعالیت های گسترده ای را در راستای توسعه این ورزش پایه انجام داده و البته ورزشکاران حالا دیگر صاحب عنوانی نیز در این رشته مشغول به فعالیت هستند که یکی از سردمداران آن ها مریم زنبق است؛ عضو سابق تیم ملی قایق رانی کشورمان که البته سابقه رقابت در سوپر لیگ تکواندو و همچنین کسب مدال نقره آسیا در رشته بدنسازی را نیز در کارنامه دارد. زنبق چند ماه قبل در مسابقات کراس فیت مسترلیگ مالزی نخستین مدال طلای خود در کراس فیت را در کارنامه پربار ورزشی خود ثبت کرد.

او که روز گذشته توانست مدال نقره مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور را در دسته ۵۹ کیلوگرم به چنگ آورد، امشب راهی ونکوور خواهد شد تا در تورنمنت ونکوور برای کشورمان افتخارآفرینی کند. در همین راستا گفت‌ و گویی داشتیم با این قهرمان ارزنده کشورمان که در ذیل آن را مشاهده می فرمایید.

پایان تیتر: مریم زنبق

پس از کسب عنوان نایب قهرمانی در اصفهان، امشب برای شرکت در مسابقات کراس فیت به کانادا سفر می کنید. از شرایط خودتان در این روزها بگویید.

بله همانطور که اشاره کردید در مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور و در وزن ۵۹ کیلوگرم نقره یک ضرب، طلای دو ضرب و در مجموع مقام نایب قهرمانی را به دست آوردم و همچنین به عنوان مربی بدنسازی تیم ملی قایقرانی نقره آسیا را کسب کردم. مسابقه بعدی ام نیز تورنمنت کانادا خواهد بود که طبق برنامه امشب پرواز کرده و فردا شب به ونکوور خواهم رسید. مسابقات نیز از ۵ روز دیگر آغاز خواهد شد.

سه مسابقه سرنوشت ساز در کانادا، استرالیا و ترکیه در پیش رو دارید؛ آیا چالش های مریم زنبق پس از اتمام این سه گانه پایان خواهد یافت؟

سراسر زندگی من را چالش شکل می دهد؛ چالش جنگ، چالش رقابت و چالش مسابقه ؛ در واقع فلسفه زندگی من بر پایه حرکت رو به جلو بنا نهاده شده است. یکی از دوستان نزدیکم لقبی را به من داده که حتی از زمزمه آن هم انرژی و انگیزه می گیرم. او من را تاریخ ساز نامیده است! من به جلو می روم چون تنها با این کار است که به آرامش می رسم. در واقع سه گانه برایم موضوع خاصی نیست و دوست دارم تا حتی هزارگانه را نیز تجربه کنم!

شاید هنوز برای عده ای پذیرفتن یک خانم به عنوان طلایه دار کراس فیت کشورمان سخت باشد. با این موضوع چگونه کنار آمده اید؟

اجازه دهید نکته ای را به شما یادآوری کنم. اگر قرار بود با این اینگونه انتقادات کنار نیایم، هرگز رو به جلو حرکت نکرده و در جایگاه کنونی قرار نمی گرفتم. به این جایگاه رسیده ام تا قدرت واقعی انسان را در وهله اول به خودم و در ادامه به سایرین اثبات کنم. کسی توانایی ایستادن در مقابل پیشرفت من را ندارد و جز مادر و خانواده ام کسی نمی تواند بگوید در مسابقات شرکت نکن. نه! هرگز چنین اجازه ای را به کسی نداده و تا آخرین نفس مسابقه خواهم داد و مشکل سایرین با این موضوع اصلا اهمیتی ندارد.

منبع: رکنا

انتهای پیام/