پوری حسینی گفت: نیمه دوم بهمن ماه با اعلام نظر کارشناسان قیمت پایه خرید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشخص خواهد شد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، میرعلی اشرف پوری حسینی در جلسه بررسی ­­­واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس در­جمع خبرنگاران­ تصریح کرد: جلسه امروز به همت اتاق بازرگانی و با دعوت­ از کارشناسان تخصصی بخش خصوصی با اتاق بازرگانی برای خرید باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برگزار شد.

وی گفت:­ اتاق بازرگانی هم خودش می‌تواند برای خرید ورود کند و هم می‌تواند الگوی ­درستی برای واگذاری برای خریداران ارائه دهد.

پوری حسینی ادامه داد: دولت وقت در سال ۹۲ این مصوبه را لغو کرده بود، ولی امسال مجدداً اسم این دو باشگاه را برای واگذاری به لیست برگردانده و همین امر نشان می‌دهد عزم دولت برای واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس بسیار جدی است.

وی اضافه کرد: قطعاً در این واگذاری عیب و ایراد‌های زیادی مطرح خواهد شد که اصل کار­ را زیر سوال ببرد، اما مجلس شورای اسلامی تکلیفی را بر دولت نهاده و دولت بر انجام این تکلیف مصمم است.

وی گفت: این واگذاری از سال ۸۷ بر زمین مانده و حالا مجلس نظرش در این است که دولت به غیر از واگذاری به­ هیچ چیز دیگر فکر نکند.

وی ادامه داد: قطعاً بخش قیمت پایه‌ای این دو باشگاه را برند‌های آنان تعیین می‌کنند، اما سوالی که از این باشگاه‌ها در خصوص به نام نزدن اموال شان از جمله ورزشگاه‌ها و ساختمان‌های مرکزی کردیم­ در پاسخ گفتند که چون بدهی‌های زیادی به طلبکاران­ دارند و از آن‌ها طرح شکایت شده و حکم قاضی بر توقیف اموال آن‌ها خورده است نمی‌توانند فعلاً این اموال را بنام باشگاه‌ها کنند چرا که به محض سند خوردن توقیف خواهد شد.

وی گفت: حتماً ورزشگاه‌ها و ساختمان‌های مرکزی این باشگاه‌ها برای فروش و واگذاری باید در لیست اموال آن‌ها اضافه شود و به همین خاطر کارشناسان زبده‌ای از سازمان خصوصی سازی مأمور شدند تا این موضوع را پیگیری کنند سازمان خصوصی سازی علاوه بر جلسه‌ای که امروز به میزبانی اتاق بازرگانی برگزار کرد قطعاً جلسات دیگری با هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خواهد داشت.

رئیس سازمان خصوصی سازی­ گفت: در­ شیوه و فروش این دو باشگاه باید نظر اکثریت و کارشناسی شده را پذیرفت و سازمان خصوصی سازی در اجرایی کردن این واگذاری تابع نظر هیئت واگذاری خواهد بود.

وی در پایان گفت: مجموعه بدهی‌های این دو باشگاه ۲۹۰ میلیارد تومان است که مقداری هم بدهی ذخیره دارند که عمده آن هم در هنگام واگذاری حتماً باید اضافه شود.

انتهای پیام/