عضو کمیسیون برنامه و بودجه از لغو مصوبه دولت درباره افزایش حقوق‌های کارکنان شاغل و بازنشستگان کشوری و لشکری خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، با بیان اینکه مجلس مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون شناخت، گفت: باتوجه به بررسی‌های ضورت گرفته در مورد عملکرد دولت در خصوص افزایش حقوق‌ها براساس جزء “ی” بند “الف” تبصره ۱۲، دیدگاه ریاست مجلس منطبق بر آنچه دولت عملکرده نیست و آن را مغایر با قانون مجلس شناخت.

وی افزود: بند ۱۵۸ که به بدون طرح در صحن علنی مجلس به صورت غیر قانونی به مصوبه مجلس افزوده شده است؛ موضوعیت ندارد و نمی تواند متن قانون را تغییر دهد

حاجی بابایی تصریح کرد: مصوبه‌ای که دولت براساس آن عمل کرده است؛ منطبق بر بند “ی” نیست؛ لذا ریاست مجلس مصوبه دولت را  منطبق بر بند “ی” مصوبه مجلس تشخیص نداده و آن را لغو کرد.

وی افزود: لاریجانی ضمن لغو مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌های سال ۹۸، دولت را موظف کرده است تا مصوبه جدیدی منطبق بر مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشستگان کشوری و لشکری ارائه کند.

وی تاکید کرد: بنابراین منتظریم، تا اصلاح مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها براساس افزایش ۴۰۰ هزار تومان و تا ده درصد برای کلیه حقوق بگیران کشوری و لشکری در اسرع وقت به مجلس اعلام کند.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: علاوه برِ اصلاحیه مصوبه دولت در خصوص شاغلین اعمال همسان سازی حقوق برای همه بازنشستگان کشوری ولشکری براساس عدالت مورد انتظار است.

انتهای پیام/