راز کثیف دلارهای امریکایی مسیح علینژاد لو رفت !

به گزارش پایان تیتر، سایت www.usaspending.gov منبع داده باز اطلاعات رسمی مخارج فدرال دولت آمریکاست. در این سایت سازمان‌ها و افرادی که به صورت قراردادی یا گرنت، پولی از دولت فدرال آمریکا دریافت کرده باشند، منتشر شده است. البته این سایت شامل اطلاعات حقوق کارمندان دولت فدرال آمریکا نمی‌باشد.

با جستجوی نام افراد و سازمان‌ها در این سایت می‌توان دریافت که آن‌ها طی سال‌های گذشته و در چه قراردادهایی، چه میزان پول و دستمزد از دولت آمریکا دریافت کرده‌اند.

با جستجوی نام افراد و سازمان‌ها در این سایت می‌توان دریافت که آن‌ها طی سال‌های گذشته و در چه قراردادهایی، چه میزان پول و دستمزد از دولت آمریکا دریافت کرده‌اند.

مسیح علی‌نژاد

بنابر اطلاعات موجود در این سایت، مسیح علی‌نژاد از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳ در مجموع ۷۲۷ هزار و ۴۱۰ دلار از دولت آمریکا دریافت کرده است.

این مبالغ طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳ در قالب قراردادهای آژانس رسانه‌های جهانی دولت فدرال آمریکا با مسیح علی‌نژاد به حساب شخصی وی واریز شده و حقوق کارمندی او نیست.

آژانس رسانه‌های جهانی دولت فدرال آمریکا U.S. Agency for Global Media متولی امور رسانه‌ای و حمایت از منافع آمریکا در سطح جهان است که شبکه خبری VOA (صدای آمریکا) متعلق به آن است. علی‌نژاد بسیاری از برنامه‌های رسانه‌‌ای خود را با شبکه تلویزیونی صدای آمریکا اجرا کرده است.

این دریافتی‌ها از سال ۲۰۱۳ با مبلغ ۷ هزار دلار شروع شده، اما به تدریج افزایش یافته و در سال ۲۰۲۲ به ۱۲۵ هزار دلار رسیده است.

همچنین وی در حالی در سال ۲۰۲۱، ۱۱۷ هزار دلار از دولت آمریکا دریافت کرده که میانگین درآمد شغلی در آمریکا سالیانه ۵۹ هزار دلار بوده است.

گفتنی است ، پیشتر نیز در گزارشی اشاره شده بود که علی‌نژاد سالیانه حدود ۱۲۰ هزار دلار (دو برابر حقوق یک خبرنگار نیویورکی) از دولت آمریکا پول دریافت می‌کند تا از یک سو مدعی حمایت از بانوان ایرانی شود و از سوی دیگر خواستار تحریم همه‌جانبه ایران باشد.

مسیح علی‌نژاد

در آن گزارش همچنین اشاره شد که اکنون ثروت خالص مسیح علی‌نژاد حدود ۱ تا ۵ میلیون دلار است و در محله بروکلین که آمریکایی‌ها به راحتی در آنجا نمی‌توانند صاحب خانه بشوند، یک خانه فول امکانات دارد که ۵ سال پیش ۱ میلیارد و ۷۰۶ هزار دلاری قیمت‌گذاری شده بود.

گفتنی است، رقمی که در بالا بدان اشاره شد دریافتی از دولت آمریکاست و ممکن است مسیح علینژاد از دولت‌های دیگر نیز دستمزد گرفته باشد.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/